Başkan Obama Ölüm Yıldızı'nı inşa edecek mi?
Popüler

Başkan Obama Ölüm Yıldızı'nı inşa edecek mi?

30 bini aşkın Amerikalı, Star Wars'un ölümcül silahı Death Star'ı inşa etmesi için Beyaz Saray'a baskı yapıyor.

Demokrasi güzel şey. Belki de yakın gelecekte gezegenlerin yok olmasına sebebiyet verecek olsa da... Beyaz Saray, Amerikan vatandaşlarının istek ve şikayetlerine kulak vermek amacıyla "We the People" adında bir online platform oluşturdu ve buradan insanlara kendi resmi imza kampanyalarını başlatma olanağı sundu. Buraya kadar bir her şey harika görünse de bundan sonrası intergalaktik bir soruna dönüşmek üzere. Amerika, Bay Başkan'dan bir Death Star inşa etmesini istiyor.

Artık Disney egemenliğindeki Star Wars evreninde, kötücül imparatorluğun karargahı Death Star aynı zamanda ölümcül ışınıyla gezegenleri topyekün yok edebilecek güçte bir kıyamet makinesi olarak yaratıldı. Bu distopik fantezi silahını -bir şekilde- gerçeğe dönüştürebilecek imza kampanyası 14 Kasım'dan beri sürüyor ve hedeflenen 25 bin sınırını fazlasıyla aşarak 35 bine yaklaştı.

Kampanyanın hedefi Amerikan milli güvenliği ve uzay araştırmaları için en geç 2016 yılında Death Star'ın inşasına başlamak. Beyaz Saray'ın bu fantastik isteğe resmi cevabının ne olacağı henüz bilinmese de yaklaşık 35 bin kişinin gerçekten çok eğlendiğine şüphemiz yok. Siz yine de ışın kılıçlarınızı kuşanın ve 2016'ya kadar geminizi olası bir saldırıya karşı hazırlayın; ne olur ne olmaz...

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası