Popüler

Christopher Nolan'ın Yeni Filmi: Tenet

Christopher Nolan'ın, sır gibi saklanan yeni filminin adı: Tenet!

19-05/24/en-iyi-batman-nolan-2-1558689220.jpg

Christopher Nolan, 2017 yılında eleştirel beğeni toplayan filmi Dunkirk'ün ardından sessizliğini bozdu. Nolan hayranlarının merakla beklediği ve sır giri saklanan yeni filmin adı: Tenet

İlke, inanç ve öğreti anlamları taşıyan 'Tenet'i Warner Bros. “uluslararası casusluk dünyası etrafında gelişen destansı bir eylem” olarak tanımlıyor. 'Destansı' kelimesi altında yatan ifadeyi sorguluyor olabilirsiniz ancak, Tenet'in üç film süresi uzunluğunda olacağı söyleniyor. 

Filmin oyuncu kadrosuysa oldukça geniş ve aşina olduğumuz isimlerden oluşuyor. Nolan'ın Batman filmlerinin vazgeçilmezi Alfred, usta oyuncu Michael Caine oyuncu kadrosundaki en ikonik isim. Yalnızca birkaç gün önce 'Yeni Batman'olarak açıklanan Robert Pattinson da, Nolan'ı Tenet'de yalnız bırakmıyor. Kenneth Branagh, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson, Clémence Poésy, John David Washington ve Elizabeth Debicki oyuncu kadrosundaki diğer yıldız isimlerden.

19-05/24/gettyimages-1041653620.jpg

Pattinson filmle ilgili yaptığı açıklamada senaryoyu okurken bir odaya kilitlendiğini ve şaşkınlığını gizleyemediğini aktarmıştı. ''Yıllar boyunca büyük filmler yapmak konusunda biraz temkinliydim, ancak Christopher Nolan’ın işlerinde bir şeyler var. O büyük ölçekli kişisel ve bağımsız bir film yapabilecek tek yönetmene benziyor” diye ekledi.

Yaklaşık yedi farklı ülkede çekilecek filmin vizyon tarihi ise 17 Temmuz 2020 olarak belirlendi.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası