Devler geri döndü

Jurassic Park efsanesi devam ediyor. Geçmişin vahşi devleri dinozorlar Jurassic World ile yeniden beyazperdede.

26 Kasım 2014

Devler geri döndü

Doksanların ilk yarısında dünyayı saran dinozor çılgınlığı yeniden başlıyor. Dahi bilimkurgu yazarı Michael Crichton'ın çok satan romanından uyarlanan 1993 yapımı Jurassic Park hem fantastik hikayesi hem de ileri sinema teknikleriyle döneminin zirve filmlerinden biri oldu. Serinin ikinci ve üçüncü filmleri ise ilkine kıyasla sönük sönük yapımlardı. İlk fragmanı henüz yayınlanan Jurassic World, serinin imajını tazeleyen ve gözünü yeniden zirveye diken bir film olarak karşımızda.

Jurassic World, dinozorlar adası Isla Nublar'ı, yapılış amacına uygun biçimde, turistik bir tema parkı olarak yeniden hayata döndüren ve pek tabii ki doğanın engel olunamaz kanunlarıyla yine felakete dönüşen bir hikayeyi konu alıyor. Bağımsız bilimkurgu Safety Not Guaranteed ile adından söz ettiren Colin Trevorrow filmin yönetmeni. Başrollerdeyse, yıldızı Guardians of the Galaxy ile iyice parlayan Chris Pratt ve Lady in the Water, The Village gibi M. Night Shyamalan filmlerinin yıldızı Bryce Dallas Howard var. 2008 yılında hayata veda eden Michael Crichton'ın da sağlığında senaryoya katkıda bulunmuş olması filmden beklentileri yükseltmek için gayet geçerli bir sebep.

Tarih öncesinin görkemli yaratıklarıyla hasret gidermek ya da sağlam bir bilimkurgu/aksiyon filmi izlemek için birazcık daha sabretmelisiniz. Jurassic World önümüzdeki yaz 12 Haziran 2015'te gösterime girecek.


Once Upon a Time in Hollywood’dan Yeni Görseller Var!

POPÜLER | Once Upon a Time in Hollywood’dan Yeni Görseller Var!

Netflix’in En İyi 10 Filmi

POPÜLER | Netflix’in En İyi 10 Filmi

İzlediğiniz Anda Etkisine Gireceğiniz En İyi 10 Yolculuk Filmi

POPÜLER | İzlediğiniz Anda Etkisine Gireceğiniz En İyi 10 Yolculuk Filmi

Bir Oturuşta Bitirmek İsteyeceğiniz En Sürükleyici Netflix Dizileri

POPÜLER | Bir Oturuşta Bitirmek İsteyeceğiniz En Sürükleyici Netflix Dizileri

Netflix’in Yeni Rakibi: HBO Max

POPÜLER | Netflix’in Yeni Rakibi: HBO Max

Dior 2019 Sonbahar/Kış Kampanyasında Sanat Koalisyonu

POPÜLER | Dior 2019 Sonbahar/Kış Kampanyasında Sanat Koalisyonu

Daha Fazla Göster