Devler geri döndü

Jurassic Park efsanesi devam ediyor. Geçmişin vahşi devleri dinozorlar Jurassic World ile yeniden beyazperdede.

26 Kasım 2014

Devler geri döndü

Doksanların ilk yarısında dünyayı saran dinozor çılgınlığı yeniden başlıyor. Dahi bilimkurgu yazarı Michael Crichton'ın çok satan romanından uyarlanan 1993 yapımı Jurassic Park hem fantastik hikayesi hem de ileri sinema teknikleriyle döneminin zirve filmlerinden biri oldu. Serinin ikinci ve üçüncü filmleri ise ilkine kıyasla sönük sönük yapımlardı. İlk fragmanı henüz yayınlanan Jurassic World, serinin imajını tazeleyen ve gözünü yeniden zirveye diken bir film olarak karşımızda.

Jurassic World, dinozorlar adası Isla Nublar'ı, yapılış amacına uygun biçimde, turistik bir tema parkı olarak yeniden hayata döndüren ve pek tabii ki doğanın engel olunamaz kanunlarıyla yine felakete dönüşen bir hikayeyi konu alıyor. Bağımsız bilimkurgu Safety Not Guaranteed ile adından söz ettiren Colin Trevorrow filmin yönetmeni. Başrollerdeyse, yıldızı Guardians of the Galaxy ile iyice parlayan Chris Pratt ve Lady in the Water, The Village gibi M. Night Shyamalan filmlerinin yıldızı Bryce Dallas Howard var. 2008 yılında hayata veda eden Michael Crichton'ın da sağlığında senaryoya katkıda bulunmuş olması filmden beklentileri yükseltmek için gayet geçerli bir sebep.

Tarih öncesinin görkemli yaratıklarıyla hasret gidermek ya da sağlam bir bilimkurgu/aksiyon filmi izlemek için birazcık daha sabretmelisiniz. Jurassic World önümüzdeki yaz 12 Haziran 2015'te gösterime girecek.


Instagram'da Yeni Alışveriş Dönemi: 'Instagram İçinde Öde'

POPÜLER | Instagram'da Yeni Alışveriş Dönemi: 'Instagram İçinde Öde'

İlk Bakış: Stranger Things Üçüncü Sezon

POPÜLER | İlk Bakış: Stranger Things Üçüncü Sezon

David Lynch, Öğretmeniniz Olsun İster miydiniz?

POPÜLER | David Lynch, Öğretmeniniz Olsun İster miydiniz?

Cumartesi Gecesi Müziğe Doymak

POPÜLER | Cumartesi Gecesi Müziğe Doymak

Netflix'in Son Çıkarması: Behzat Ç.

POPÜLER | Netflix'in Son Çıkarması: Behzat Ç.

Şehrin Yeni Cazibe Merkezi: Harley-Davidson West

POPÜLER | Şehrin Yeni Cazibe Merkezi: Harley-Davidson West

Daha Fazla Göster