Dünyanın En Pahalı Hamburgeri: The Golden Boy (5000 €)

Şu an cebinizde 5000 € olsa, dünyanın en pahalı hamburgeri için harcar mıydınız? Dom Perignon’lu soğan halkaları, Beluga havyarı, beyaz trüf ve ördek yumurtalarından yapılmış füme safranlı chive mayonez The Golden Boy’un malzemelerden sadece birkaçı. Bu rekor siparişten elde edilen gelirse ihtiyaç sahiplerine gidiyor.

21 Temmuz 2021

Dünyanın En Pahalı Hamburgeri: The Golden Boy (5000 €)

Hollanda’da bulunan De Daltons’, The Golden Boy’u yemeniz için iki hafta önceden rezervasyon yaptırmanızı ve 750 Euro’luk bir depozito yatırmanızı istiyor. Restoran sahibi  Robbert Jan de Veen 325 kilogramlık hamburger hakkında şunları söylüyor: “Malzemeler birbirini çok iyi tamamlıyor ve lezzetler yoğun. Bu hamburger son derece maliyetli olsa da yine de ellerinizi kullanmalısınız çünkü hamburger yemenin tek yolu bu. Altın varakla kaplı olduğundan bitirdiğinizde parmaklarınız altın olacak.”

hYoutube/De Daltons

Hamburger muhakkak çok lezzetlidir yapımı yaklaşık 9 saat sürüyor. Robbert Jan de Veen’e ün kazandırmanın yanı sıra, tüm geliri yerel gıda bankasına gidiyor. Bu parayla restoran, bir gıda bankası ihtiyaç sahiplerine 1000 gıda paketi dağıtabilme imkânına sahip oluyor. Robbert’a göre amaç dünya rekorunu kırmak ve eğlenmek. Kendisi Golden Boy’u yaratırken kar amaçlı düşünmemiş.

ABD’nin Oregon eyaletindeki Juicys Outlaw Grill'in 4971 dolarlık dünyanın en pahalı hamburgeri rekorunu kırmasından bu yana on yıl geçti. Amsterdam’dan arabayla 45 dakika uzaklıkta yer alan Voorthuizen şehri, imkânı olanlar için çok ilginç bir deneyim olabilir. Neyse ki bir hamburgere harcanan para ihtiyacı olanlara gidiyor.

 hYoutube/De Daltons 


Paul McCartney Deepfake Teknolojisiyle Yeni Videosunda Yine 19'unda

POPÜLER | Paul McCartney Deepfake Teknolojisiyle Yeni Videosunda Yine 19'unda

Netflix’teki En İyi 10 Sağlık Belgeseli

POPÜLER | Netflix’teki En İyi 10 Sağlık Belgeseli

73. Emmy Ödülleri Adayları: Sürprizler Ve Beklenenler

POPÜLER | 73. Emmy Ödülleri Adayları: Sürprizler Ve Beklenenler

IMDb Puan Sistemi ve "Underrated" Filmler

POPÜLER | IMDb Puan Sistemi ve "Underrated" Filmler

Spotify’da Hemen Takip Etmen Gereken Çalma Listesi Emre Garan'dan

POPÜLER | Spotify’da Hemen Takip Etmen Gereken Çalma Listesi Emre Garan'dan

Tasmin Erşahin’in Objektifinden İstanbul Sessions’ın Ege’deki ‘Hal’i

POPÜLER | Tasmin Erşahin’in Objektifinden İstanbul Sessions’ın Ege’deki ‘Hal’i

Daha Fazla Göster