Gelenekselleşen 'Sneakers Olayı'
Popüler

Gelenekselleşen 'Sneakers Olayı'

Ve her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük merak konusu olan yeni Air Jordan huzurlarımızda!

Fotoğraf: Nike

Air Jordan 35. Söylerken bile inanası gelmiyor insanın: 35! Ve tabii marka her yıl olduğu gibi yine sneaker sevenleri ikiye bölen bir tasarımla karşımızda. Her yıl olduğu gibi bu yıl da sneaker teknolojisini bir üst seviyeye çıkarmayı hedefleyen Jordan Brand, özellikle son yıllarda yapmış olduğu yenilikçi dokunuşlara yenilerini eklemiş.

 

Jordan Brand’in hedefi her ne kadar sahada en rahat ve performansa katkı sağlayacak modeli tasarlamak olsa da bir yandan da “sneaker kültürü"nde yer edecek bir model olmasına da özen gösteriyor. Ne de olsa bu kültüre en büyük etkiyi yaratmış markaların başındalar ve bu bayrağı başkasına devretmek gibi bir niyetleri yok.

 

İlk bakışta klasik Puma logosunu andıran çizgi dışında benim gördüğüm en güzel modellerden biri olmuş, özellikle Jordan Athlete olan Kemba Walker'in doğu konferans finalinde giymiş olduğu Boston yeşili player exclusive model gözlerimde kalp emojileri çıkmasına sebep oldu. Son 2 modelde olduğu gibi (Jordan 33 ve 34) bu modelde de kullanılan Eclipse Plate teknolojisinin daha gelismiş versiyonu olan Eclipse Plate 2.0 denilen teknolojiyle karşımızdalar. Sanırım bu modeldeki en çarpıcı nokta bu çünkü bu teknoloji tam bir “game changer”

 

30'uncu yılını eskiye dönüş olarak kutlayan Jordan firması bu modeliyle de Jordan 5’i ilham aldığını gözler önüne seriyor. Hem renk olarak hem de küçük detaylara baktığınızda gerçekten 5’in varisi olduğunu görebiliyorsunuz. 

 

Jordan Brand’in bünyesinde bulunan süperstarların (Zion Williamson, Luka Doncic, Jayson Tatum, Kia Nurse, Asia Durr ve Kemba Walker) seneye giyeceği bu modeli tasarlarken sadece bu oyuncuların ve günümüz basketbolunun geldiği noktayı düşünmediklerini söylüyor Tate Kuerbis ve devam ediyor; ‘Bu bir MJ ayakkabısı. Her ne kadar MJ basketbolu bırakmış olsa da mücadeleci ruhundan hiçbir şey kaybetmemiş durumda ve bunu da kendi sneakerlarına yansıtmak istiyor ve eminim ki bu ayakkabıyı eline aldığında suratında bir gülümseme oluşturacak.' 

İZLE
4000 Parçalık James Bond Koleksiyonu
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası