İnsanlığın kaderi Matt Damon'ın ellerinde

Bilim kurgu sinemasının son dönemdeki en iddialı filmlerinden Elysium, Matt Damon'ı büyük göreve çağırıyor.

10 Nisan 2013

İnsanlığın kaderi Matt Damon'ın ellerinde

District 9'la bilim kurgu sinemasının en iyi örneklerinden bir tanesini seyirciyle buluşturan Neill Blomkamp yeni bir yapımla tekrar karşımızda.

Blomkamp'in son filmi Elysium adrenalinin bir dakika bir eksik olmadığı bir aksiyon / bilim kurgu örneği. Senaryoya göre 2154'te dünya nüfusu kontrolsüz şekilde artar ve insanlar arasında ciddi sosyal ve ekonomik uçurumlar oluşmaya başlar. Zenginler multi-milyar dolarlık yapıların bulunduğu uzay istasyonu Elysium'da hastalıkların, açlığın olmadığı ultra lüks bir hayat yaşamaktadır. Oysa ki kendilerine bile bakamayacak durumda olan çoğunluk yeryüzünde yoksulluk, açlık ve yıkım içinde hayatlarını sürdürmeye çalışmaktadır.

Bu iki topluluk arasındaki dengeyi sağlama görevi ise Max'a (Matt Damon) kalır. Elysium'a varmak için çıktığı yolu insan ırkını kapsayan kutsal bir göreve dönüştüren Max, hükümet görevlisi Delacourt (Jodie Foster) ve askerleriyle mücadeleyi göze alır.

Matt Damon ve Jodie Foster'a Sharlto Copley'nin eşlik ettiği Elysium sinema perdesindeki yerini almadan önce Sony Pictures ilk resmi fragmanı ve afişi yayınladı. 2154'te yoksulluğun ve açlığın hakim olduğu dünya ile varlık içinde yaşayan Elysium halkının portresini çok iyi resmeden fragman, aynı zamanda filmin bilimkurgu ve kahramanlık temalarının işlendiği etkileyici yapımlardan birisi olacağının mesajını da veriyor.

Hem Türkiye'de hem dünya'da 9 Ağustos'ta vizyona girecek Elysium'da ayrıca William Fichtner, Alice Braga, Michael Shanks, Talisa Soto ve Diego Luna'yı da göreceğiz.


Sex Education İkinci Sezonuyla Geri Dönüyor!

POPÜLER | Sex Education İkinci Sezonuyla Geri Dönüyor!

Golden Globe 2020’nin Tüm Kazananları

POPÜLER | Golden Globe 2020’nin Tüm Kazananları

Deadpool Yeni Filmiyle Geri Dönüyor!

POPÜLER | Deadpool Yeni Filmiyle Geri Dönüyor!

2019’a Damga Vuran En İyi 10 Dizi

POPÜLER | 2019’a Damga Vuran En İyi 10 Dizi

Time Dergisine Göre 2019’un En İyi 10 Filmi

POPÜLER | Time Dergisine Göre 2019’un En İyi 10 Filmi

Christopher Nolan’ın Yeni Filmi Tenet’ten İlk Görseller

POPÜLER | Christopher Nolan’ın Yeni Filmi Tenet’ten İlk Görseller

Daha Fazla Göster