Kızgın Boğa'nın dönüşüne hazır mıyız?

Yönetmen Martin Guigui, Jake LaMotta efsanesinin hem öncesini hem sonrasını (!) anlatan bir devam filmi çekmeye hazırlanıyor. Asıl sorun ise; biz buna hazır mıyız?

09 Nisan 2012

Kızgın Boğa'nın dönüşüne hazır mıyız?

Sıkı bir sinema izleyicisi için devam filmlerine karşı allerjik olmak çok da garip bir durum değil. Hele ki genel olarak devam filmlerinde, gelenin gideni arattığı gerçeğini de hesaba katarsak bu allerji yersiz de sayılmaz. Üstüne üstlük devamı çekilen film 30 sene öncesinden Robert De Niro'nun başrolde devleştiği bir Martin Scorsese klasiği, Kızgın Boğa (Raging Bull) olduğunda insanın tüyleri ister istemez diken diken oluyor. 

Arjantinli yönetmen Martin Guigui, çekimleri Haziran ayında başlayacak Raging Bull II için kast araştırmalarına başladı. Guigui, Raging Bull II filminde Jake LaMotta hikayesinin aynı anda öncesini ve sonrasını (!) anlatmayı planlıyor ve bunun için yıldız oyunculardan oluşan bir kadroyla çalışmak niyetinde. Tabii önemli olan niyetse...

Martin Scorsese, devam filmi konusunda biraz hayrete düşmüş durumda. Yönetmen bu hikayenin 30 yıl önce hakkıyla nihayete ermiş olduğunu söylüyor ve devamında ne olabileceğini hakkında hiçbir fikri olmadığını belirtiyor. Devam filmleri konusunda ise tavrı belli: Vampir filmi çekiyorsanız devamını getirin, bunlar tutuyor, yoksa vakit kaybetmeyin.

Herhelde Raging Bull II, en fazla Titanic 2 kadar iyi bir devam filmi fikri. Bu hikayenin nereye varacağını ise -az çok tahmin etsek de- bekleyip göreceğiz.


Yeni YouTube Serimiz: GQ G.O.G.U.

POPÜLER | Yeni YouTube Serimiz: GQ G.O.G.U.

Dikey Film İzler misiniz?

POPÜLER | Dikey Film İzler misiniz?

Mini Diziler: Tadı Damağımızda Yeni Gözdelerimiz

POPÜLER | Mini Diziler: Tadı Damağımızda Yeni Gözdelerimiz

Pandemi Sebebiyle Ertelenen Filmler

POPÜLER | Pandemi Sebebiyle Ertelenen Filmler

Sizin İçin Stalkladık: Tenisçi Daniil Medvedev

POPÜLER | Sizin İçin Stalkladık: Tenisçi Daniil Medvedev

Meditasyona Başlamak İsteyenlere Öneriler

POPÜLER | Meditasyona Başlamak İsteyenlere Öneriler

Daha Fazla Göster