Kızgın Boğa'nın dönüşüne hazır mıyız?

Yönetmen Martin Guigui, Jake LaMotta efsanesinin hem öncesini hem sonrasını (!) anlatan bir devam filmi çekmeye hazırlanıyor. Asıl sorun ise; biz buna hazır mıyız?

09 Nisan 2012

Kızgın Boğa'nın dönüşüne hazır mıyız?

Sıkı bir sinema izleyicisi için devam filmlerine karşı allerjik olmak çok da garip bir durum değil. Hele ki genel olarak devam filmlerinde, gelenin gideni arattığı gerçeğini de hesaba katarsak bu allerji yersiz de sayılmaz. Üstüne üstlük devamı çekilen film 30 sene öncesinden Robert De Niro'nun başrolde devleştiği bir Martin Scorsese klasiği, Kızgın Boğa (Raging Bull) olduğunda insanın tüyleri ister istemez diken diken oluyor. 

Arjantinli yönetmen Martin Guigui, çekimleri Haziran ayında başlayacak Raging Bull II için kast araştırmalarına başladı. Guigui, Raging Bull II filminde Jake LaMotta hikayesinin aynı anda öncesini ve sonrasını (!) anlatmayı planlıyor ve bunun için yıldız oyunculardan oluşan bir kadroyla çalışmak niyetinde. Tabii önemli olan niyetse...

Martin Scorsese, devam filmi konusunda biraz hayrete düşmüş durumda. Yönetmen bu hikayenin 30 yıl önce hakkıyla nihayete ermiş olduğunu söylüyor ve devamında ne olabileceğini hakkında hiçbir fikri olmadığını belirtiyor. Devam filmleri konusunda ise tavrı belli: Vampir filmi çekiyorsanız devamını getirin, bunlar tutuyor, yoksa vakit kaybetmeyin.

Herhelde Raging Bull II, en fazla Titanic 2 kadar iyi bir devam filmi fikri. Bu hikayenin nereye varacağını ise -az çok tahmin etsek de- bekleyip göreceğiz.


Nostaljk İş Birliği: Pokémon X Casio

POPÜLER | Nostaljk İş Birliği: Pokémon X Casio

Robert Downey Jr’lı Dolittle’dan İlk Fragman

POPÜLER | Robert Downey Jr’lı Dolittle’dan İlk Fragman

2019’un En İyi Romantik Komedileri

POPÜLER | 2019’un En İyi Romantik Komedileri

Harry Styles ve Nefes Kesen Yeni Videosu

POPÜLER | Harry Styles ve Nefes Kesen Yeni Videosu

El Camino: A Breaking Bad Movie Netflix’te Yayınlandı!

POPÜLER | El Camino: A Breaking Bad Movie Netflix’te Yayınlandı!

Jared Leto'nun Gucci Replikası Kayıp

POPÜLER | Jared Leto'nun Gucci Replikası Kayıp

Daha Fazla Göster