Lady Gaga Artpop ile geri dönüyor

Pop müziğin eksantrik ismi Lady Gaga, karmaşık bir müzik, modern sanat ve sosyal medya sentezi olan Artpop ile Kasım'da hayranlarıyla buluşacak.

15 Temmuz 2013

Lady Gaga Artpop ile geri dönüyor

İlk albümüyle kendi şöhret canavarını yaratan ve ikinci albümünde bu canavarın kendini bir lokmada yutmasına engel olamayan Lady Gaga, üçüncü albüm projesi Artpop ile sansasyonel bir dönüş yapmaya hazırlanıyor.

Son dönemde müziğinden çok eksantrik yaşam tarzı ve bazı sanat projeleriyle gündemde olan Lady Gaga, yeni albümü Artpop'un çıkış tarihini 11 Kasım (11/11) olarak açıkladı. Bir müzikal koleksiyonun ötesinde bir modern sanat eseri, etkileşimli bir dijital konsept olarak planlanan Artpop hem standart plak, CD ve dijital müzik formatlarında hem de bir iPhone / iPad uygulaması olarak yayınlanacak.

Lady Gaga'ya göre Artpop, Warhol ekolünün tersine okunmasıyla ortaya çıkan yepyeni bir akımın tetikleyicisi olacak. Albümün çıkışı öncesinde Haus of Gaga tarafından düzenlenecek Artrave adındaki sergi ve etkinliğe Inez & Vinoodh, Robert Wilson, Marina Abramovic ve Jeff Koons gibi sanat dünyasının önemli isimleri katkıda bulunacak. Lady Gaga, Artrave'i 11 Kasım'daki "büyük patlama" öncesi bir geri sayım olarak niteliyor. Majestelerinin bu iddialı -hatta abartılı- ifadelerinin olası etkilerini Kasım ayında bizzat deneyimleyerek öğreneceğiz.

Şöhretin 15 dakikadan giderek kısaldığı günümüzde Lady Gaga'nın gösterişli vaatleri yeni nesil için biraz kafa karıştırıcı olacak gibi görünüyor. En azından Gaga, tasarladığı bu coşkulu konsepti sağlam şarkılarla desteklemeli, yoksa bahsi geçen şöhret canavarıyla özdeşleşmesi an meselesi. Bu projenin başarısı ise müzik dünyasındaki gidişatı değiştirebilir ve albüm tanımını yeniden yapabilir.

Başka bir deyişle, her iki seçenekte de Lady Gaga için Artpop çok önemli bir dönüm noktası olacak. Sadece bu bile 11 Kasım'ı heyecanla beklemek için iyi bir sebep.


Stil Dediğiniz Babadan Oğula Geçer: David Beckham ve Oğulları

POPÜLER | Stil Dediğiniz Babadan Oğula Geçer: David Beckham ve Oğulları

Şahsiyet’i Neden Sevdik?

POPÜLER | Şahsiyet’i Neden Sevdik?

Game Of Thrones’un Daha Önce Görmediğimiz Fotoğrafları

POPÜLER | Game Of Thrones’un Daha Önce Görmediğimiz Fotoğrafları

Çizgi Roman Dünyasının Efsanevi İsmi Stan Lee, Hayatını Kaybetti

POPÜLER | Çizgi Roman Dünyasının Efsanevi İsmi Stan Lee, Hayatını Kaybetti

10 Maddede Ryan Gosling’in Başarı Dolu Hayat Hikayesi

POPÜLER | 10 Maddede Ryan Gosling’in Başarı Dolu Hayat Hikayesi

Sanatçıların Yeni Buluşma Noktası: Base

POPÜLER | Sanatçıların Yeni Buluşma Noktası: Base

Daha Fazla Göster