Neden Jean-Claude Van Damme hiç yaşlanmıyor?
Popüler

Neden Jean-Claude Van Damme hiç yaşlanmıyor?

57 yaşında olmak fit kalmaya engel değil ama onun gibi çalışmanız önemli. (Fotoğraflar: Amazon Prime/Erica Prise&Aaron Epstein)

Kickboxer, Universal Soldier, Bloodsport, Double Impact… 90’lı yıllar ve 2000’lerin başında bu filmleri defalarca izledik ve sonuç olarak bir nesil “Van Damme uçan tekmesi” ile büyüdü.

2017’ye geldiğimizde ise elbette hiçbirimiz ondan neredeyse 30 sene önce çevirdiği filmlerdeki kıvraklığı ve fiziğini aramıyoruz ama Amazon Prime’da yayına giren yeni komedi dizisi (Van Damme ve komedi, kulağa ilginç geliyor evet) Jean-Claude Van Johnson ile bizi mahcup ediyor.

17-12/22/jean-claude-van-damme-fitness-3.jpg

Dizide ünlü aktör, Jean-Claude Van Damme adında, yaşlanan bir film yıldızını (yani kendisini) canlandırıyor. Tek fark, adının aslında Jean-Claude Van Johnson ve bir gizli ajan olması.

Tüm bunlar iyi hoş ama insan sormadan edemiyor: “Her şey genetik mi yoksa bu adam film çevirmediği yıllar boyunca vücuduna yatırım yapmaya devam mı etti?” Men’s Health Amerika’ya konuşan aktör fiziğini koruyabilmesinin sırrını açıklıyor: “Bence en önemli etken çalışmaya çok küçük yaşta başlamam. Spora başladığım günden beri esneklik çalışmalarını antrenmanlarıma dahil ederim.” Elbette şanslı bir DNA’ya sahip olduğunu ve ailesine de borçlu olduğunu belirtiyor.

17-12/22/jean-claude-van-damme-fitness-2.jpg

Rutin antrenmanlarında eksik olmayan iki madde şöyle: Ağırlık çalışmaları ve kick boks . Ayrıca her antrenman gününü iki kas grubuna ayırıyor, eğer önceki gün biceps ve ön kol çalıştıysa bugün de sırt ve triceps çalışıyor. Haftada üç gün de kardiyo yapmayı ihmal etmiyor.

Siz bir yandan kendinize yeni “Van Damme Antrenman Programı”nızı yazarken, bir yandan da bu kez adrenalin seviyemizi yükseltmeden sadece güldürecek dizinin fragmanını izleyin.

İLGİLİ İÇERİKLER Jean-Claude Van Damme
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası