Popüler

Nike'tan Sakatlıkları Azaltan Koşu Ayakkabısı: React Infinty Run

Nike'ın koşu yakkabıları klasmanında mükemmeli bulma arayışı React Infinty Run ile devam ediyor.

nike-running-shoe-sneaker-infinty-run-react-injury

Nike'ın koşu ayakkabılarında mükemmeli bulma arayışı yeni duyurulan sneaker'ı Nike React Infinty Run ile devam ediyor. Zoom Vaporfly ile koşu dünyasını domine eden Nike, bu yeni tasarımıyla trainer dünyasında bambaşka bir cephe açacak gibi. Çünkü bu ayakkabı sadece rahatlık vadetmiyor, koşu ve antrenman kaynaklı sakatlıkları da engelliyor.

nike-running-shoe-sneaker-infinty-run-react-injury

Nike'ın %24 daha fazla geri tepki sağlayan yeni tabanının yanında geniş taban tasarımı daha kontrollü ve stabil adımlar atmanızı sağlıyor. Ayrıca bu geometrik taban tasarımı basıncı ayağa daha homojen dağıtarak daha yumuşak bir koşu deneyimi sunuyor. Ayrıca tabanda kullanılan ekstra sünger ayağı öne doğru yönlendirerek bu deneyimi kusursuzlaştırıyor. Ektstra yastıklar, destekler ve ağır teknik detayların yreine ayak yapısını, stabilitesini ve koşu esnasında ayağın yönelimini belirleyerek akıllı bir çözüm sunan Nike'ın yeni tasarımının faydaları araştırmalarla da kanıtlanmış.

Nike'ın yapım aşamasında 16000 mille en uzun süre test edilen ayakkabısı olma özelliği taşıyan React Infinty Run, aynı zamanda profesyonel çalışmaların da odak noktası olmuş. British Columbia Sports Medicine Research Foundation tarafından 226 koşucu üzerinde yapılan testlerin sonucunda kullanılan daha geleneksel tasarımlara göre Nike React Infinty Run giyen sporcuların %52 oranında daha az kas acısı hissettikleri belirlenmiş.

'Koşucuların daha az incinmesi ve daha fazla hızlanması' mottosuyla hareket eden Nike,amaçlarına uygun yeni tasarımıyla yine spor dünyasında çıtayı bir üst seviyeye çıkartacak gibi görünüyor. Yeni React Infinty Run, 3 Ocak'ta Nike üyelerine, tüm dünyada ise 16 Ocak'ta 160 Dolar'lık fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası