Rocky ringlere geri dönüyor
Popüler

Rocky ringlere geri dönüyor

O ilk kez 1976'da ringe çıktı. Demir yumrukları, çevik hamleleri ile ringde dövüşmedi adeta dans etti. İlk maçtan 37 yıl sonra Rocky Balboa, Ryan Coogler yönetiminde bir kez daha beyaz perdede.

Fruitvale Station'ın yönetmeni Ryan Coogler ve filmin başrol oyuncusu Michael B. Jordan bir efsaneyi, Rocky Balboa'yı geri getirmek için iş başındalar.

Creed her ne kadar beyaz perdede Sylvester Stallone'u bir kez daha görecek olsak da tam bir devam filmi değil. Filmde Michael B. Jordan'ın ilk Rocky filminde ünlü boksörün rakibi olan Apollo Creed'in torununu canlandıracağı konuşuluyor.

Yönetmen Ryan Coogler filmin adını Creed olarak belirlemiş bile ve senaryosu için de Aaron Covington'la beraber çalışmaya başlamışlar.

Tamamen Coogler'ın fikri olarak ilk üç filmin senaryosuna sadık kalınarak yapımına başlanan Creed'in hikayesi Michael B. Jordan'ın karakterine odaklanıyor. Eski bir boksör olan büyükbabasının kazandığı şampiyonlukların getirdiği servetin sayesinde zengin bir ailede büyüyen ama bu hayatı reddederek boksör olma hayalleri kuran bir genci canlandıran Jordan, filmde onu yetiştirmesi için Rocky Balboa'nın peşine düşüyor.

Orijinal filmin efsane başrol oyuncusu Sylvester Stallone Creed'de de kamera karşısında olacak fakat Michael B. Jordan'ın filmin kadrosuna katılıp katılmayacağı MGM'le süren pazarlığın ardından belli olacak.

Creed'de bu kez ringlerin arkasında yer alacak Stallone ve ekibe katılması beklenen Jordan dışında ismi açıklanan aktör henüz yok. Bir efsaneyi tekrar beyaz perdede görene kadar sabırlı bekleyişi sürdüreceğiz gibi görünüyor.

İZLE
Deniz Tortum’dan Belirsizlik Çağında Hayatı Olumlama
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası