Succession'ın Son Sezonu İki Haftada mı Geçiyor?
Popüler

Succession'ın Son Sezonu İki Haftada mı Geçiyor?

Şimdiye kadar 4. sezonun her bölümü tam bir günü anlatıyor.

Succession'ın bu dördüncü ve son sezonunda riskler her zamankinden daha yüksek (bkz: üçüncü bölümde dizinin temel çatışmasını yönlendiren adamın öldürülmesi). Ancak sezonun üçte birini geride bıraktığımız şu günlerde, finale doğru yürüyüşü daha da gergin hissettiren şaşırtıcı bir trend gelişti: Şimdiye kadar, dördüncü sezonun olayları sadece iki hafta boyunca gelişiyor ve her bölüm bir gün sonrasını belgeliyor. "Brian Cox HBO'nun Succession Podcast'inde şunları söyledi: "Her bölümün bir gün olduğu gerçeğine kilitlenmiştik ki bunu daha önce dizide yapmamıştık. "Yani [Logan] üçüncü gün ölüyor."

Bu durum bazı dikkatli izleyicilerden kaçmadı ve Time'ın da belirttiği gibi, zaman çizelgesinin sıkılığı, aile dramasının ne kadar hızlı bir şekilde sonuca doğru ilerlediğinin altını çiziyor. Kendall, Shiv ve Roman, iki gün içinde Logan'ın sevgili ATN'inin rakip kanalı Pierce'ı satın almak için 10 milyar dolar harcadılar ve babalarıyla gergin karaoke yüzleşmelerini yaşadılar. Roy reisin basitçe "Sizi seviyorum ama siz ciddi insanlar değilsiniz" demesiyle Succession döneminin en büyük meme'lerinden biri ortaya çıktı  Ertesi gün kardeşler Connor'ın New York'taki düğününe katıldı ve Logan, Waystar Royco'nun Elon-vari teknoloji milyarderi Lukas Mattson'a planlanan satışını (umarız) sonuçlandırmaya giderken öldü. Dördüncü bölümdeki cenaze töreni sadece bir gün sonra gerçekleşti ve bu Pazartesi günü yayınlanan beşinci bölümün de bu trendi devam ettireceğini doğruluyor.

gq_newsletter

Bu sezondaki hız dizi için bir farklılık; geçmiş sezonlar bölümler arasında birkaç hafta hatta ay varmış izlenimi vererek, Kendall'ın aileden uzaklaştığı çeşitli dönemlere ya da Logan'ın İskoçya'daki memleketi Waystar'da 50. yıldönümü kutlamalarına atlayarak ilerlemiştir.

Olayların ortaya çıkış hızı, Roy'ların ve ortaklarının yaşadıkları muazzam stresi vurguluyor. Sonuç olarak, sezon 24 ya da hatta bir Safdie kardeşler filmi kadar gergin.

"Gerçek hayattan modeller ve örnekler içeren her şeyi seviyorum ama zaman çerçevesi ellerimi kaldırıp şunu söylememi gerektiriyor: Bakın, televizyon gerçekten zor. Diziyi altı ya da yedi yıldır yapıyoruz ve insanlar yaşlandı ama hikaye, hikayenin gerektirdiği hızda ilerliyor" diyen dizinin başrol oyuncusu Jesse Armstrong, Şubat ayında The New Yorker'a dizinin prömiyeri ile dördüncü sezonun ilk bölümü arasında bir yıl geçip geçmediği sorulduğunda şunları söyledi "Hikaye süresi olarak muhtemelen birkaç yıl geçtiğini düşünüyorum, ancak izleyiciye ve aslında yazarlar olarak bize oldukça uzun geliyor."

Succession bu sezon açıkça izleyici beklentilerini altüst etmeye kararlı. Sezonun esasen iki haftaya yayılacağını bilmek, özellikle Waystar'ın Matsson'a olası satışını da düşününce, dizinin üzerinde beklemede duran anlaşmaları ve yönetim kurulu oylamalarıyla ilgili gerilimi artırıyor.

The Ringer'a verdiği bir podcast röportajında, finansçı Stewy Hosseini'yi canlandıran Arian Moayed, her bölümün tek bir gün olacağını doğruladı. The Time yazarı, bunun dizinin finalinin seçim gününe denk gelmesi anlamına gelebileceğini öne sürüyor. Bu arada Connor, başkanlık yarışındaki yüzde birlik dilimi elinde tutmak için kan kaybediyor ve Shiv, Roman'ın Justin Kirk tarafından canlandırılan MAGA-esque (Make America Great Again destekçisine benzeyen) adayı desteklemesine şiddetle karşı çıkıyor. Bu aynı zamanda Shiv'in çocuğunu doğurduğunu göremeyeceğimiz anlamına da geliyor (hamileliği dördüncü bölümün açıklananlarından biriydi.) Zamanda ileriye sıçrayan bir sonsöz izlemek de mümkün.

Bu içerik GQ US websitesinde yayınlanmıştır. 

İZLE
Ryan Gosling Yeniden Hollywood’da
İLGİLİ İÇERİKLER succession dizi
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası