Tasmin Erşahin’in Objektifinden İstanbul Sessions’ın Ege’deki ‘Hal’i

Darkside grubundan Dave Harrington’ı İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions projesiyle buluşturan şarkının ismi “Hal”; klibin sizi trans halinde tutan sinematik planının arkasındaki isim ise İlhan Erşahin’in kızı Tasmin.

30 Haziran 2021

Tasmin Erşahin’in Objektifinden İstanbul Sessions’ın Ege’deki ‘Hal’i

Tam ismiyle Tasmin Meyer Erşahin, doğma büyüme New Yorklu. Oyunculuk ve film eğitimi almak için gittiği LaGuardia’da liseyi bitirip hemen arkasından Paper Magazine’de staj yapmaya başlamış. Kendini hızlıca yayıncılığın yaratıcı dünyasında bulan Tasmin kısa sürede editörlüğe terfi etse de nihayetinde fotoğraf ve video tutkusunun peşinden gitmiş. İlk profesyonel fotoğraf çekimini babasının New York’ta sahibi olduğu gece kulübü Studio 151’de yapan Tasmin’in portfolyosunda başka müzik videoları olsa da bu, babası için yaptığı ilk işi.

Tasmin-meyer-ersahin

Fotoğraf: Tasmin Meyer Erşahin/Self Portrait

İlhan Erşahin ve Dave Harrington’ın Hal'i yaratırken bir araya getirdikleri melodilerin sinematik yönü, Tasmin’in bu küçük Ege kasabasına objektifini çevirmesiyle daha güçlü bir şekilde öne çıkmış. Bodrum-Akyaka arasında denizi takip eden eski yolda çekilen videonun büyük bir bölümü İlhan Erşahin’in sokaklarında kendine takım elbise aradığı Muğla'nın Mumcular kasabasında geçiyor.

Her sene ağustos ayında babasıyla Türkiye’ye geldiklerini söyleyen Tasmin, bu sefer tatil yaparken bir yandan da ortaya yaratıcı bir iş çıkarabilmenin çok özel bir his olduğunu düşünüyor.

Davulcu Kenny Wollesen’ın da aralarına katılmasıyla, Dave Herrington ve İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions arasındaki bu iş birliğinin eylül ayında bir albüme dönüşmesi kuvvetli ihtimaller arasında.

 


2023'ün Beklenen En İddialı Filmleri

POPÜLER | 2023'ün Beklenen En İddialı Filmleri

En İyi 25 Drama Dizisi

POPÜLER | En İyi 25 Drama Dizisi

1970'lerin En İyi Filmleri: Chinatown'dan Foxy Brown'a

POPÜLER | 1970'lerin En İyi Filmleri: Chinatown'dan Foxy Brown'a

Game of Thrones Spin-off’u Snow Hakkında Bildiğimiz Her Şey

POPÜLER | Game of Thrones Spin-off’u Snow Hakkında Bildiğimiz Her Şey

2022’nin En İyi Filmleri (Şimdilik)

POPÜLER | 2022’nin En İyi Filmleri (Şimdilik)

Natalie Portman, Thor: Love and Thunder'daki O Efsanevi Kollarına Nasıl Sahip Oldu?

POPÜLER | Natalie Portman, Thor: Love and Thunder'daki O Efsanevi Kollarına Nasıl Sahip Oldu?

Daha Fazla Göster