Tüm Zamanların En İyi 10 Spin-Off'u
Popüler

Tüm Zamanların En İyi 10 Spin-Off'u

Bazen elindekini değerlendirmek muhteşem sonuçlar doğurabilir. Ve bir dizinin filmin içinden çok daha iyi bir yapım çıkabilir.

Kolektif izleme alışkanlıklarımız gelişmeye devam ederken, asla doyamayacağımız şeylerden biri de birbirine bağlı evrenler.

Birbirine bağlı yapımlar her yerde! MCU'nun üç Spidermen'i filmlerde bir araya getirmesinden tutun da 90'lı yılların sitcom'larına kadar, diziler birbiriyle hep kesişirdi. Mesela George Clooney'nin ER karakteri Doug Ross'un Friends'te Monica ile çıktığını gördüğünüzde 25 saniye boyunca kesintisiz tezahürat yapmamak elde değil!

Özellikle televizyon, tanıdığımız karakterlerin ve dünyaların yeni yönlere doğru dallanıp budaklandığını görmek için pek çok yapım sunuyor. Beynimizin doğru kısmını gıdıklıyor çünkü sonu gelmeyecekmiş gibi görünen bir IP patlaması yaşıyoruz. Bazen bu yan işler korkunç sonuçlar doğuruyor (Joey hakkında ne kadar az konuşursak o kadar iyi), ama bazen de çoktan benimsediğimiz bir dünyayı zenginleştiriyor ve hatta daha iyi bir şey sunuyor diyebiliriz.

İşte gerçekten çok iyi olduğunu düşündüğümüz 10 spin-off!

Bu içerik ilk olarak British GQ sitesinde yayınlanmıştır. 

gq_newsletter

İLGİLİ İÇERİKLER spin-off en iyi diziler
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası