Bitsin Artık Bu Küskünlüğümüz: House of the Dragon’a Geri Sayım

Orijinal hikayelerin sayısının giderek azaldığı, yeniden çekimlerin yükseldiği bir çağda, finaliyle bizi hayal kırıklıklarının en büyüğüne uğratan bir dizinin spin-off’una doğru gün sayıyoruz. Tablo, buradan bakıldığında pek iç açıcı değil. Neyse ki elimizde bir fragman var ve biz, Game of Thrones’u kalbinden atamayanlar için GQ Binge Club'da enseyi karartmak bir seçenek değil.

12 Ekim 2021

Bitsin Artık Bu Küskünlüğümüz: House of the Dragon’a Geri Sayım

Heyecanlandık, doğruya doğru. Uzun zamandır beklenen bir hikayeye kavuşmak üzereyiz. Game of Thrones, oyuncuların şöhretleriyle hatırladığımız bir dizi değil. Oradaki dev kadronun hemen her üyesi, dizi içindeki karakterleriyle aklımıza kazındı ve kendi kitlelerini yaratmıştı. Ancak House of the Dragon’un kadrosundaki isimlerin filmografisi hiç de azımsanmayacak kadar dolu ve Matt Smith’inden Olivia Cooke’una, Sonoya Mizuno’dan Paddy Considine’ine uzanan bu kadro, heyecanımızı katlıyor.

g1

Her şeyden önce, House of the Dragon’un dümeninde George R.R. Martin ve yanında, Game of Thrones serüveninde de yer alıp oradan alnının akıyla çıkmış iki isim var: Ryan Condal ve Miguel Sapochnik. Fragmandan da aldığımız hislere göre bu ekip bize hem yeni bir nefes vadediyor.

g1

Hikayeye gelecek olursak, Game of Thrones’da izlediklerimizin 300 yıl öncesini ve Targaryenlerin hüküm sürdüğü zamanlara odaklanan dizi, kardeş kavgaları ve ejderhaların başrolde olacağı bir hikayeyle geliyor. Havadaki gizemin dağılması için 2022’nin henüz belirsiz bir tarihini beklemeliyiz ama George R.R. Martin’in kendi blog’unda verdiği bilgiler, meraklısı için ön hazırlık imkanı sunuyor. Martin, dizide göreceklerimize dair ipucu veremeyeceğini ama Gardner Dozois ile birlikte imza attıkları Dangerous Women and Rogues ile Archmaester Gyldayn’ın hikayesine göz atabileceğimizi söylüyor. Her neyle karşılaşacaksak karşılaşalım, bolca alev ve bolca kan göreceğimiz kesin. Şu cümleyi bir kenara not ettik, bekliyoruz: Dreams didn’t make us kings, dragons did.

succession


GQ Türkiye 10. Yıl #AURA Party Hosted by Richard Miller

POPÜLER | GQ Türkiye 10. Yıl #AURA Party Hosted by Richard Miller

2022'de İzlemeniz Gereken 20 Film

POPÜLER | 2022'de İzlemeniz Gereken 20 Film

2022’nin En İyi Dizileri (Şimdilik)

POPÜLER | 2022’nin En İyi Dizileri (Şimdilik)

2022’nin En İyi Filmleri (Şimdilik)

POPÜLER | 2022’nin En İyi Filmleri (Şimdilik)

Netflix’teki En İyi Korku Dizileri

POPÜLER | Netflix’teki En İyi Korku Dizileri

Netflix'te Yeni Ne Var?

POPÜLER | Netflix'te Yeni Ne Var?

Daha Fazla Göster