Tüm Zamanların En İyi 12 Suç Filmi
Popüler

Tüm Zamanların En İyi 12 Suç Filmi

In Bruges'den Catch Me If You Can'e, suç filmleri beyazperdenin hareketini daim kılıyor. Suç filmleri deyince mutlaka izlemeniz gereken 12 yapımı listeliyoruz.

Suç janrı, oldukça hareketlidir, bu da en iyi suç filmlerinin bir listesini yapmaya çalışmanın daha da zor olduğu anlamına gelir. Suç dramaları, suç gerilimleri ve suç komedileri gibi alt kategoriler vardır. Bazı yapımlarda öyle bir suç var ki, tek yapabileceğiniz oturup  film sonunda ekranın kararmasını beklemek ve ondan sıyrılmaya çalışmak ve ve yine bazılarında öyle bir suç var ki, tek yapabileceğiniz tüm bu cüretkârlıklarından dolayı kötü adamları desteklemek.

1910'da çekilen ilk Hollywood filmi olan In Old California kısmen suç etrafında dönüyor ve aradan geçen 100 yılı aşkın sürede 'crime' büyük ve küçük ekranlarımızdan neredeyse hiç uzaklaşmayan bir konu. Tüm bunlar göz önüne alındığında, Vito Corleone'nin sabıka kaydı uzunluğunu andırmayan kesin bir liste yapmak çok zor. Yine de, türün en iyi örneklerinden bir liste oluşturduk.

İşte GQ'nun en iyi 12 suç filmi

 

Bu içerik BRITISH GQ websitesinde yayınlanmıştır. 

gq_newsletter

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası