Popüler

Yeni AirPod Pro'nun Öne Çıkan Özellikleri

iPhone'un Pro'su olur da, AirPod'un olmaz mı! İşte karşınızda Apple'ın yeni sürprizi.

apple-airpod-pro-iphone-headphone-earphone

Apple kulislerindeki söylentiler gerçek çıktı ve Apple resmi olarak yeni kulaklığı AirPod Pro'yu tanıttı. Yeni tasarımıyla kullanıcılarına daha kaliteli bir deneyim yaşatmayı planlayan marka, form ve teknik olarak radikal değişikliklere gitmiş.

apple-airpod-pro-iphone-headphone-earphone

Yeni AirPod Pro'daki farklılıkları 4 ana başlıkta toplayabiliriz:

Kişiye Özel Form: Kulak içine adapte olan üç farklı boyuttaki silikon başlıkla dışarıya verilen ve dışarıdan gelen sesi azaltarak daha odaklı bir müzik keyfi sunan AirPod Pro, aynı zamanda da yokmuş gibi, daha konforlu bir kullanım sağlıyor.

Aktif Gürültü Engelleyici: AirPod Pro'nun en büyük kozlarından kulak içi ve kulaklık dışındaki çift mikrofon, dışarıdan gelen ve kulak içindeki ses sinyallerini saniyede 200 kere düzenleyerek aktif bir gürültü engelleme işlevi görüyor. Ayrıca oldukça etkili aktif yalıtım özelliğinin yanında, bu teknolojiyi pasif hale getirerek ortamdaki sesleri istediğinizde duyabilmenizi sağlayan 'transparan mod'da yeni kulaklıkta mevcut.

Adaptive EQ: Adaptive Eq özelliğine sahip AirPod Pro, yeni kulak içi mikrofonuyla sizin sesleri nasıl duyduğunuzu algılıyor ve düşük, orta frekanstaki ses sinyallerini kulak içinize ve kulağınızın şekline göre düzenleyerek daha net ve temiz bir ses duymanızı sağlıyor, zengin bir müzik, podcast, konuşma deneyimi yaşatıyor.

Tere ve Suya Dayanıklı: Eski AirPod'lar farklı senaryolarda tere ve suya karşı dayanıklı olduklarını göstermiş olsalarda Apple, ilk kez resmi olarak bu özelliği AirPod Pro'ya ekliyor. Yeni tasarımla su sporları yapamayacak olsanız da kendisi 10 dakikalık sürekli olmayan bir su temasına karşı dayanıklı.

Tüm bu etkileyici özelliklerin yanında güç sensörüne eklenen yeni tanımlamalarla müzik ve arama, anti-noise ve transparan mod arasında kolayca geçiş yapan kulaklık, aynı zamanda wireless şarj kılıfına sahip. Şarj kılıfıyla 24 saatlik dinleme ve 18 saatlik konuşma süresi sağlayan AirPod Pro, bir tam şarjla 5 saat ve gürültü kesici özelliği aktifken de 4,5 saat kullanılabiliyor. Konuşmada ise bu süre 3,5 saate düşüyor. İddialı özellikleriyle cezbeden AirPod Pro, 249 Dolarlık fiyat etiketiyle bugün satışa sunulacak.

İLGİLİ İÇERİKLER apple iphone airpod pro
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası