Yeni bir işbirliği: Swatch ve Ugo Nespolo
Popüler

Yeni bir işbirliği: Swatch ve Ugo Nespolo

Swatch, 35 yıllık kreatif sanatını ve yaşama sevincini, sayılara olan tutkusuyla tanınan İtalyan sanatçı Ugo Nespolo’yla bir iş birliği çerçevesinde, Cenevre’de bulunan Cité du Temps’da açtığı NUMBERS sergisiyle kutluyor.

Pozitif provokasyonu kendine misyon edinmiş olan İsviçreli saat markası, geçtiğimiz 35 yıl boyunca saat kadranı, kayışlar ve özel kutu tasarımlarında sayılarla kreatif ve şaşırtıcı bir şekilde oynadığı yüzlerce modeli limitli ve sayılı edisyonlarla yarattı. Uzun yıllardır Swatch’un aktif, çok yönlü ve renkli arkadaşı olan Ugo Nespolo, 90’lı yıllarda tasarladığı iki farklı Swatch Sanatçı Özel saatlerinin ardından bugün eğlenceli, dinamik ve merak uyandırıcı yeni tasarımıyla karşımıza çıkıyor. Yeni SWATCH UGO sınırlı sayıda ve her biri numaralı olarak dünyada sadece 3,535 adet üretildi. Saatin kadranında bulunan 35 rakamı Swatch’un 35. yaş gününü kutlarken, sanatçının alamet-i farikası olan parlak ve cesur renkler arasında 2018 yılının en çok oylanan rengi mor da, saatin öne çıkan rengi oluyor.

18-03/30/sd01_18_ugo_nespolo_event_dsc5365_print.jpg 

Swatch’un ev sahipliği yaptığı Ugo Nespolo’nun solo sergisi NUMBERS, 35 adet sanat eserinden oluşuyor. 1 Mart - 1 Mayıs 2018 tarihleri arasında Cité du Temps’de devam eden sergi, Swatch DNA’sını yansıtan tekniği, dili ve kültürel referansları keşfetmeye davet ediyor. Sergiye eşlik eden NUMBERS kitabı, Nespolo’nun rakamlarını detaylı bir şekilde anlatırken aynı zamanda İtalyan matematikçi ve yazar Piergiorgio Odifreddi’nin sayılar hakkındaki özsözüne de yer veriyor.

18-03/30/sd01_18_ugo_nespolo_event_dsc5384_print.jpg

İLGİLİ İÇERİKLER Swatch Ugo Nespolo NUMBERS
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası