Karşınızda Blancpain Fifty Fathoms Bathyscape

Bathyscaphe yeni tasarlanmış bir saatten ziyade, eski bir modelin yeniden üretimi olarak adlandırılabilir.

22 Eylül 2016

Karşınızda Blancpain Fifty Fathoms Bathyscape

Köklü bir tarihe sahip ve olağanüstü kalibrelerle horoloji sayfalarına adını altın harflerle yazdıran Blancpain için Fifty Fathoms serisinin yeri bambaşka. Markanın en güncel modeli “Bathyscaphe” markanın belki de son yıllarda çıkardığı en dikkat çekici ve beğenilen saatlerden. Fifty Fathoms Bathyscpahe, adını aldığı Fifty Fathoms modelinden görsel ve teknik çok sayıda farkla rahatlıkla ayırt edilebiliyor.

Bathyscaphe yeni tasarlanmış bir saatten ziyade, eski bir modelin yeniden üretimi olarak adlandırılabilir. 1960’lı yıllarda askeri gereksinimler üzerine yoğunlaşan Blancpain’in bu özel modeli orijinal modelden fazlasıyla esinlenilmiş çizgilere sahip. Bu model, tamamen fırçalanmış 18K pembe altın kasada sunuluyor ve üzerindeki işçilik olabilecek en üst seviyede. Spor karektere sahip bu model  43mm x 13,5mm ölçülere sahi. Safir kristal bezelin yerini daha naif görünümlü seramik bezeli ile saat hem teknik hem de görsel açından farklılığını ortaya koyuyor. Bezelin dönme hissi ise alışıldığından biraz daha farklı, klikler daha sert ve tok bir his yaratıyor. Kadran ve kollardaki sadelik, rahat okuma kadrandaki ışık oyunları ise muhteşem. Kasa köşeli yüzeylere sahip görsellik açısından farklılık yaratıyor.

16-09/22/blancpain-gq-2.jpg

Saatin arkasını çevirdiğimizde şaşırtan safir kristal camlı arka kapağa ike karşılaşıyoruz ve burada üstün Blancpain mühendisliği devreye giriyor. Modelin su geçirmezlik düzeyi ise 300 metre. İn-house otomatik Caliber 1315 sahip olan bu model 227 parçadan oluşan 35 taşlı kalibre 28800vph’de çalışıyor ve 5 gün güç rezervine sahip.


4 Favori Saat ve Ekürileri

SAAT | 4 Favori Saat ve Ekürileri

Haftanın En İyi Giyinen Erkekleri

SAAT | Haftanın En İyi Giyinen Erkekleri

Hublot ve Ferrari İş Birliği: Classic Fusion Ferrari GT

SAAT | Hublot ve Ferrari İş Birliği: Classic Fusion Ferrari GT

Swatch’un Yeni Koleksiyonu: BIG BOLD

SAAT | Swatch’un Yeni Koleksiyonu: BIG BOLD

Harry Winston'un Yeni Tasarımı: Histoire de Tourbillon 10

SAAT | Harry Winston'un Yeni Tasarımı: Histoire de Tourbillon 10

İlk Kol Saatinizi mi Alacaksınız? Yardımcı Olalım!

SAAT | İlk Kol Saatinizi mi Alacaksınız? Yardımcı Olalım!

Daha Fazla Göster