Karşınızda Blancpain Fifty Fathoms Bathyscape

Bathyscaphe yeni tasarlanmış bir saatten ziyade, eski bir modelin yeniden üretimi olarak adlandırılabilir.

22 Eylül 2016

Karşınızda Blancpain Fifty Fathoms Bathyscape

Köklü bir tarihe sahip ve olağanüstü kalibrelerle horoloji sayfalarına adını altın harflerle yazdıran Blancpain için Fifty Fathoms serisinin yeri bambaşka. Markanın en güncel modeli “Bathyscaphe” markanın belki de son yıllarda çıkardığı en dikkat çekici ve beğenilen saatlerden. Fifty Fathoms Bathyscpahe, adını aldığı Fifty Fathoms modelinden görsel ve teknik çok sayıda farkla rahatlıkla ayırt edilebiliyor.

Bathyscaphe yeni tasarlanmış bir saatten ziyade, eski bir modelin yeniden üretimi olarak adlandırılabilir. 1960’lı yıllarda askeri gereksinimler üzerine yoğunlaşan Blancpain’in bu özel modeli orijinal modelden fazlasıyla esinlenilmiş çizgilere sahip. Bu model, tamamen fırçalanmış 18K pembe altın kasada sunuluyor ve üzerindeki işçilik olabilecek en üst seviyede. Spor karektere sahip bu model  43mm x 13,5mm ölçülere sahi. Safir kristal bezelin yerini daha naif görünümlü seramik bezeli ile saat hem teknik hem de görsel açından farklılığını ortaya koyuyor. Bezelin dönme hissi ise alışıldığından biraz daha farklı, klikler daha sert ve tok bir his yaratıyor. Kadran ve kollardaki sadelik, rahat okuma kadrandaki ışık oyunları ise muhteşem. Kasa köşeli yüzeylere sahip görsellik açısından farklılık yaratıyor.

16-09/22/blancpain-gq-2.jpg

Saatin arkasını çevirdiğimizde şaşırtan safir kristal camlı arka kapağa ike karşılaşıyoruz ve burada üstün Blancpain mühendisliği devreye giriyor. Modelin su geçirmezlik düzeyi ise 300 metre. İn-house otomatik Caliber 1315 sahip olan bu model 227 parçadan oluşan 35 taşlı kalibre 28800vph’de çalışıyor ve 5 gün güç rezervine sahip.


Maurice de Mauriac ve Stan Smith’in Saat Ortaklığını Keşfedin

SAAT | Maurice de Mauriac ve Stan Smith’in Saat Ortaklığını Keşfedin

TAG Heuer’in Yeni Saati: Monaco Heuer 02

SAAT | TAG Heuer’in Yeni Saati: Monaco Heuer 02

Gucci’nin Yeni Grip Watch Tasarımları ile Tanışın

SAAT | Gucci’nin Yeni Grip Watch Tasarımları ile Tanışın

Audemars Piguet’in Yeni Saatleri: AP Code 11.59 ve Royal Oak Perpetual Calendar

SAAT | Audemars Piguet’in Yeni Saatleri: AP Code 11.59 ve Royal Oak Perpetual Calendar

Macerayı Doğada Yaşayanların Saati: Suunto 9

SAAT | Macerayı Doğada Yaşayanların Saati: Suunto 9

Seiko Yeni Prospex Koleksiyonunu Sunar

SAAT | Seiko Yeni Prospex Koleksiyonunu Sunar

Daha Fazla Göster