Saat Dünyasındaki Son Gelişmeler

Rolex, Patek Philippe, Chanel, Chopard ve Tudor 100 yıldan uzun süredir devam eden ve dünyanın en büyük saat fuarlarından biri olan Baselworld’den ayrılma kararı aldı.

20 Nisan 2020

Saat Dünyasındaki Son Gelişmeler

Rolex, Patek Philippe, Chanel, Tudor ve Chopard gibi büyük saat markaları, Cenevre’de yeni bir saat fuarı oluşturmak için Baselworld’den ayrılma kararı aldı. Korona salgını nedeniyle 2021 yılına ertelenen fuarın geçtiğimiz yıllarda markaların beklentilerini karşılayamadığı konuşuluyordu.

Patek Philippe Başkanı Thierry Stern yaptığı açıklamada çok fazla tartışma ve çözülmemiş sorun sonucunda güven duygusunun ortadan kalktığını ifade etti. Fondation de la Haute Horlogerie tarafından düzenlenen Watches & Wonders ile bağlantılı olacak Cenevre’deki yeni fuarın amacı ise endüstrideki zorlukları başarıyla aşmak adına markalar için ortak bir vizyon oluşturabilmek. Ayrıca, LVMH bünyesinde bulunan Tag Heuer, Zenith, Bulgari ve Hublot'nun da fuardan ayrılması sonucu Baselworld'ün hangi koşullar altında devem edeceği merak konusu.

Bu yıl büyük saatçilik fuarlarının eksikliği yaşanırken Maison de Cartier ise tasarladığı uluslararası web sitesini 25 Nisan’da açmayı planlıyor. Cartier, bu yıl için tasarladığı yeni saat koleksiyonlarını 25 Nisan’da açacağı yeni dijital platformu “Cartier Watchmaking Encounters”da sunacak.


Rado Ailesinin Yeni Üyesi: Captain Cook Bronze

SAAT | Rado Ailesinin Yeni Üyesi: Captain Cook Bronze

Huawei'nin Watch GT 2 Serisi'ni Keşfedin!

SAAT | Huawei'nin Watch GT 2 Serisi'ni Keşfedin!

Şık Görünüm ve Yüksek Fonksiyonalitenin Buluştuğu Aksesuar: Dalış Saatleri

SAAT | Şık Görünüm ve Yüksek Fonksiyonalitenin Buluştuğu Aksesuar: Dalış Saatleri

OMEGA’nızı Nato Kayış ile Farklılaştırmaya Hazırlanın!

SAAT | OMEGA’nızı Nato Kayış ile Farklılaştırmaya Hazırlanın!

IWC Schaffhausen, Portugieser Ailesine Yeni Modeller Ekliyor!

SAAT | IWC Schaffhausen, Portugieser Ailesine Yeni Modeller Ekliyor!

Cartier’den Şaşırtıcı Karşılaşmalar

SAAT | Cartier’den Şaşırtıcı Karşılaşmalar

Daha Fazla Göster