Saat Dünyasındaki Son Gelişmeler

Rolex, Patek Philippe, Chanel, Chopard ve Tudor 100 yıldan uzun süredir devam eden ve dünyanın en büyük saat fuarlarından biri olan Baselworld’den ayrılma kararı aldı.

20 Nisan 2020

Saat Dünyasındaki Son Gelişmeler

Rolex, Patek Philippe, Chanel, Tudor ve Chopard gibi büyük saat markaları, Cenevre’de yeni bir saat fuarı oluşturmak için Baselworld’den ayrılma kararı aldı. Korona salgını nedeniyle 2021 yılına ertelenen fuarın geçtiğimiz yıllarda markaların beklentilerini karşılayamadığı konuşuluyordu.

Patek Philippe Başkanı Thierry Stern yaptığı açıklamada çok fazla tartışma ve çözülmemiş sorun sonucunda güven duygusunun ortadan kalktığını ifade etti. Fondation de la Haute Horlogerie tarafından düzenlenen Watches & Wonders ile bağlantılı olacak Cenevre’deki yeni fuarın amacı ise endüstrideki zorlukları başarıyla aşmak adına markalar için ortak bir vizyon oluşturabilmek. Ayrıca, LVMH bünyesinde bulunan Tag Heuer, Zenith, Bulgari ve Hublot'nun da fuardan ayrılması sonucu Baselworld'ün hangi koşullar altında devem edeceği merak konusu.

Bu yıl büyük saatçilik fuarlarının eksikliği yaşanırken Maison de Cartier ise tasarladığı uluslararası web sitesini 25 Nisan’da açmayı planlıyor. Cartier, bu yıl için tasarladığı yeni saat koleksiyonlarını 25 Nisan’da açacağı yeni dijital platformu “Cartier Watchmaking Encounters”da sunacak.


Georges Kern Breitling ile Gerçek Hikayelerin Peşinde

GQ SAAT | Georges Kern Breitling ile Gerçek Hikayelerin Peşinde

2022’de Erkekler Neden Küçük Saatler Tercih Etmeye Başladı?

SAAT | 2022’de Erkekler Neden Küçük Saatler Tercih Etmeye Başladı?

Tank de Cartier Saatin Değeri Neden Bu Kadar Yüksek?

SAAT | Tank de Cartier Saatin Değeri Neden Bu Kadar Yüksek?

Profesyonel Bisiklete Cesur ve Yeni Bir Yaklaşım

SAAT | Profesyonel Bisiklete Cesur ve Yeni Bir Yaklaşım

En İyi Siyah Saatler

SAAT | En İyi Siyah Saatler

Hızla Popülerleşen Saat Piyasasında Nasıl Yatırım Yapılır?

SAAT | Hızla Popülerleşen Saat Piyasasında Nasıl Yatırım Yapılır?

Daha Fazla Göster