Saat Dünyasındaki Son Gelişmeler
Saat

Saat Dünyasındaki Son Gelişmeler

Rolex, Patek Philippe, Chanel, Chopard ve Tudor 100 yıldan uzun süredir devam eden ve dünyanın en büyük saat fuarlarından biri olan Baselworld’den ayrılma kararı aldı.

Rolex, Patek Philippe, Chanel, Tudor ve Chopard gibi büyük saat markaları, Cenevre’de yeni bir saat fuarı oluşturmak için Baselworld’den ayrılma kararı aldı. Korona salgını nedeniyle 2021 yılına ertelenen fuarın geçtiğimiz yıllarda markaların beklentilerini karşılayamadığı konuşuluyordu.

Patek Philippe Başkanı Thierry Stern yaptığı açıklamada çok fazla tartışma ve çözülmemiş sorun sonucunda güven duygusunun ortadan kalktığını ifade etti. Fondation de la Haute Horlogerie tarafından düzenlenen Watches & Wonders ile bağlantılı olacak Cenevre’deki yeni fuarın amacı ise endüstrideki zorlukları başarıyla aşmak adına markalar için ortak bir vizyon oluşturabilmek. Ayrıca, LVMH bünyesinde bulunan Tag Heuer, Zenith, Bulgari ve Hublot'nun da fuardan ayrılması sonucu Baselworld'ün hangi koşullar altında devem edeceği merak konusu.

Bu yıl büyük saatçilik fuarlarının eksikliği yaşanırken Maison de Cartier ise tasarladığı uluslararası web sitesini 25 Nisan’da açmayı planlıyor. Cartier, bu yıl için tasarladığı yeni saat koleksiyonlarını 25 Nisan’da açacağı yeni dijital platformu “Cartier Watchmaking Encounters”da sunacak.

İZLE
GQ Sonbahar 2022: Metin Akdülger
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası