Saat Dünyasındaki Son Gelişmeler

Rolex, Patek Philippe, Chanel, Chopard ve Tudor 100 yıldan uzun süredir devam eden ve dünyanın en büyük saat fuarlarından biri olan Baselworld’den ayrılma kararı aldı.

20 Nisan 2020

Saat Dünyasındaki Son Gelişmeler

Rolex, Patek Philippe, Chanel, Tudor ve Chopard gibi büyük saat markaları, Cenevre’de yeni bir saat fuarı oluşturmak için Baselworld’den ayrılma kararı aldı. Korona salgını nedeniyle 2021 yılına ertelenen fuarın geçtiğimiz yıllarda markaların beklentilerini karşılayamadığı konuşuluyordu.

Patek Philippe Başkanı Thierry Stern yaptığı açıklamada çok fazla tartışma ve çözülmemiş sorun sonucunda güven duygusunun ortadan kalktığını ifade etti. Fondation de la Haute Horlogerie tarafından düzenlenen Watches & Wonders ile bağlantılı olacak Cenevre’deki yeni fuarın amacı ise endüstrideki zorlukları başarıyla aşmak adına markalar için ortak bir vizyon oluşturabilmek. Ayrıca, LVMH bünyesinde bulunan Tag Heuer, Zenith, Bulgari ve Hublot'nun da fuardan ayrılması sonucu Baselworld'ün hangi koşullar altında devem edeceği merak konusu.

Bu yıl büyük saatçilik fuarlarının eksikliği yaşanırken Maison de Cartier ise tasarladığı uluslararası web sitesini 25 Nisan’da açmayı planlıyor. Cartier, bu yıl için tasarladığı yeni saat koleksiyonlarını 25 Nisan’da açacağı yeni dijital platformu “Cartier Watchmaking Encounters”da sunacak.


Yeni Saatlere Zaman Ayırın

SAAT | Yeni Saatlere Zaman Ayırın

Dijitalleşme Saat Satışlarını Nasıl Etkiliyor?

SAAT | Dijitalleşme Saat Satışlarını Nasıl Etkiliyor?

Watches & Wonders 2021'in En İyi Saatleri

SAAT | Watches & Wonders 2021'in En İyi Saatleri

OMEGA’dan America’s Cup İçin Kronograf

SAAT | OMEGA’dan America’s Cup İçin Kronograf

Gezegene Saygılı Saatler

SAAT | Gezegene Saygılı Saatler

Yeni Başlangıçlara Doğru (Yepyeni Bir Saat ile...)

SAAT | Yeni Başlangıçlara Doğru (Yepyeni Bir Saat ile...)

Daha Fazla Göster