Sinema Tarihinin En İyi 21 Saati
Saat

Sinema Tarihinin En İyi 21 Saati

Görevimiz Tehlike'deki Tom Cruise'dan Wolf of Wall Street ve Pulp Fiction'a sinema tarihinin ikonik saatleri listeleniyor. İşte Daniel Craig'in klasik Omega'sı ve gözünüzün takıldığı diğer saatler...

Daniel Craig ve diğerlerinin çok iyi bildiği gibi, ürün yerleştirme sanatı eski ve hassas bir şeydir. Burada bir kutu Pepsi, orada yepyeni bir Chevrolet. Peki ama en iyi film saatleri? Doctor Strange In The Multiverse Of Madness filminin dikkatli izleyicilerin de tanıklık edeceği gibi filmde, Benedict Cumberbatch'in oymalı Jaeger-LeCoultre'u Sam Raimi'nin hikayesinde önemli bir rol oynuyor.

gq_newsletter

Gerçekten de saatler sahnelerde dikkat çeken bir unsur, 007 iseniz bir silah olmaktan ziyade, göründükleri birçok filmle hikayenin derinliklerinde iç içe geçmiş detaylarda ve mesela Pulp Fiction gibi bir film söz konusu olduğunda komedi unsuru ekleyen hikaye anlatma araçları olarak kullanılmışlar.

Wolf of Wall Street'teki en iyi saatten dünyanın en efsanevi otomobil tasarımcısının hayal ettiği Seiko'ya, işte sinema tarihinin en iyi film saatleri.

Bu içerik British GQ websitesinde yayınlanmıştır.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası