Şehrin en havalı evi

Şehrin en havalı evi

Dünyada önemli şehirlerde özel üyelik sistemiyle hizmet veren Soho House, sanılanın aksine zenginlerin değil, yaratıcı insanların kulübü.


Kimler üye olabilir?

Soho House, içerisinde yükselen yetenekler kadar, yaratıcı topluluğun üst seviyesindeki üyelerin de olduğu, yaratıcı ruhların evlerinden uzakta ama evlerinde gibi hissettikleri bir yer. Üyelik varlık ya da statüyle alakalı değil, aksine üyenin kulüpteki kültürel karışıma ne katacağıyla ilgili. Diğer bir deyişle, ortak noktası yaratıcı ruha sahip olmak olan kişilerle bir topluluk oluşturmayı hedefliyoruz. Üyelerimizin çoğunluğu sinema, moda, reklamcılık, müzik, sanat ve medya gibi geleneksel yaratıcı endüstrilerde çalışıyorlar. Rahat, telaştan ve gösterişten uzağız. Üyelerimizin de buna karşılık verdiğini düşünüyorum. İçinde bulunduğumuz şehirle birlikte gelişip değişiyoruz. Bu da kulüplerimizin doğru zamanda, güncel kalmasını sağlıyor.

En büyük İstanbul

En büyük kulübümüz olacak Soho House Istanbul’un Mart 2015’te açılması planlanıyor. Komplekste, 1873 yılında Beyoğlu bölgesinde inşa edilen eski Amerikan Konsolosluğu binasıyla birlikte üç ana yapı bulunuyor. Amerikan hükümetine ait dünyadaki ilk diplomatik mülk olarak kabul edilen Palazzo Corpi, restore edilmiş freskler ve mitolojik figürlerle kaplı, Soho House tarzı modern ve vintage mobilyalarla döşeli ve ikonik şehir manzaralarına sahip. Bunlara ek olarak 87 yatak odası, kulüp mekanları, teras havuzları, kiralanabilecek özel alanlar, sinema salonu, gym, Cowshed Spa ve arka bahçesi olan İtalyan restoranı Cecconi’s var.


Yaratıcı topluluk

İstanbul, büyüleyici kültürlerin birleştiği, Doğu’ya açılan bir kapı. Film, moda, müzik ve sanat için heyecan veren bir merkez. Dünyadaki üyelerimizin zaten sıkça ziyaret ettiği bir şehir. En büyük kulübümüzü Beyoğlu’nda açmamız, dünyanın en hareketli, gece gündüz durmayan, yaratıcı metropolüyle aramızdaki bağı da sağlamlaştıracak. Soho House açmak için yeni bir şehre gittiğimizde ilk yaptığımız şey, yaratıcı topluluğun geniş demografik yapısına göre şekil alan ve sanat, tasarım, moda, film, müzik gibi dalları kapsayan yerel bir komite oluşturmak. Komite üyeleri farklı yaş, cinsiyet ve deneyimlere sahipler. Bu yerel komite üyelerimizden kulüpte bir topluluk yaratabilecek kurucu üyeler önermelerini istedik. Dünyadaki üyelerimiz de İstanbul’da tanıdıkları ve kurucu üyeliğe uygun gördükleri kişileri önerdiler.


Üyelik için

Üyelik başvuru formu internet sitemizde mevcut, herkes bu formu doldurup süreci başlatabilir. Ancak ne yazık ki herkes kabul görecek diye bir şey yok. Başvuruları yerel üyelik komitemiz değerlendirecek. Dört üyelik seçeneği sunuyoruz: Local House, Every House, Under 27 Local House, Under 27 Every House. Local House üyeliğiyle Soho House Istanbul’a girip tüm olanaklardan yararlanabilirsiniz. Every House üyeliğiyle dünyadaki tüm kulüplere giriş mümkün. 27 yaşına basmadan önce üye olanlar yani Under 27 üyeleri, 30 yaşına basana kadar üyelik ücretlerindeki yüzde 50 indirimden yararlanabilir.

Daha fazla bilgi ve üyelik için: sohohouseistanbul.com

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası