#GQSeçti: Centilmence Punk

Pierpaolo Piccioli’nin Valentino erkeği için ilk solosunda punk’ın isyanı var. Nezaketle.

03 Ekim 2017

#GQSeçti: Centilmence Punk

Tasarımcının 2017-18 Sonbahar/Kış koleksiyonu için Sarah Mower’a söylediklerini hatırlayalım: “Punk’ı bir ruh hali, zihnin anarşisi olarak seviyorum. Erkekler son yirmi yılda kadınlardan çok daha fazla değişti. Bu koleksiyonun yaratım sürecine, ‘centilmen’ fikrine geri dönerek başladım. Çünkü nezaket, özgürlüğün bir ifadesi. Kırılganlığınızı ifade edebilmek yeni bir güç gösterisi.”

Tasarım partneri Maria Grazia Chiuri’nin Dior’a geçişi ardından modaevindeki kreatif sorumluluğu tek başına üstlenen Piccioli, bu ilk solo sonbaharında punk dünyasından aldığı referansları, çağdaş bir terzilik ve retro zarafet anlayışıyla servis ediyor. “Valentino’da derin bir gelenek bilgisi olmadan hiçbir inovasyonun mevcut olamayacağını keşfettim” diyor Piccioli. “Bu farkındalıktan kaynaklanan sınırları bilme hissi, aynı zamanda onların nasıl aşılabileceği konusunda düşünme özgürlüğü de veriyor. Ve Valentino’nun yeni yönünü bu sentez belirliyor.”

Piccioli, bu koleksiyondaki slogan ve mesajlar için Sex Pistols’la yaptığı çalışmalarıyla da tanıdığımız İngiliz sanatçı Jamie Reid'le işbirliği yaptı. “It seemed to be the end, until the next beginning” (Bir sonraki başlangıca kadar, bu son gibi görünüyordu) tasarımları dekore eden sloganlardan biri. Sırtında büyük harflerle AŞK, İYİ ŞANS ve HAKİKAT kelimeleri işli; nakışları dövme motiflerinden esinlenen bu bomber ceket, asiliği ve nezaketiyle bu koleksiyonu en iyi temsil eden tasarımlardan.


Sezonun En Cool İş Birlikleri

STİL | Sezonun En Cool İş Birlikleri

New Balance’in İkonik Ayakkabısı: 801 Silhouette

MODA | New Balance’in İkonik Ayakkabısı: 801 Silhouette

Sezonun En İyi 10 Chelsea Botu

STİL | Sezonun En İyi 10 Chelsea Botu

Kışın Bold Renklerini Giyme Rehberi

STİL | Kışın Bold Renklerini Giyme Rehberi

Sezonun Sokak Stilini 3 Aşamada Yakala

MODA | Sezonun Sokak Stilini 3 Aşamada Yakala

Yeni Nesil Takım Elbise Timothée Chalamet'nin Giydiği Gibi Giyilir!

MODA | Yeni Nesil Takım Elbise Timothée Chalamet'nin Giydiği Gibi Giyilir!

Daha Fazla Göster