#GQSeçti: Centilmence Punk

Pierpaolo Piccioli’nin Valentino erkeği için ilk solosunda punk’ın isyanı var. Nezaketle.

03 Ekim 2017

#GQSeçti: Centilmence Punk

Tasarımcının 2017-18 Sonbahar/Kış koleksiyonu için Sarah Mower’a söylediklerini hatırlayalım: “Punk’ı bir ruh hali, zihnin anarşisi olarak seviyorum. Erkekler son yirmi yılda kadınlardan çok daha fazla değişti. Bu koleksiyonun yaratım sürecine, ‘centilmen’ fikrine geri dönerek başladım. Çünkü nezaket, özgürlüğün bir ifadesi. Kırılganlığınızı ifade edebilmek yeni bir güç gösterisi.”

Tasarım partneri Maria Grazia Chiuri’nin Dior’a geçişi ardından modaevindeki kreatif sorumluluğu tek başına üstlenen Piccioli, bu ilk solo sonbaharında punk dünyasından aldığı referansları, çağdaş bir terzilik ve retro zarafet anlayışıyla servis ediyor. “Valentino’da derin bir gelenek bilgisi olmadan hiçbir inovasyonun mevcut olamayacağını keşfettim” diyor Piccioli. “Bu farkındalıktan kaynaklanan sınırları bilme hissi, aynı zamanda onların nasıl aşılabileceği konusunda düşünme özgürlüğü de veriyor. Ve Valentino’nun yeni yönünü bu sentez belirliyor.”

Piccioli, bu koleksiyondaki slogan ve mesajlar için Sex Pistols’la yaptığı çalışmalarıyla da tanıdığımız İngiliz sanatçı Jamie Reid'le işbirliği yaptı. “It seemed to be the end, until the next beginning” (Bir sonraki başlangıca kadar, bu son gibi görünüyordu) tasarımları dekore eden sloganlardan biri. Sırtında büyük harflerle AŞK, İYİ ŞANS ve HAKİKAT kelimeleri işli; nakışları dövme motiflerinden esinlenen bu bomber ceket, asiliği ve nezaketiyle bu koleksiyonu en iyi temsil eden tasarımlardan.


Haftanın En İyi Giyinen Erkekleri

STİL | Haftanın En İyi Giyinen Erkekleri

Yaz Stilinize İlham Verecek 5 Film

STİL | Yaz Stilinize İlham Verecek 5 Film

Adam Levine'in Vazgeçemediği Deri Ceketleri

STİL | Adam Levine'in Vazgeçemediği Deri Ceketleri

Sıcak Havaların Vazgeçilmezi Keten Gömlekler

STİL | Sıcak Havaların Vazgeçilmezi Keten Gömlekler

Haftanın En İyi Giyinen Erkekleri

STİL | Haftanın En İyi Giyinen Erkekleri

James Bond'u Canlandıran Stil Sahibi Aktörler

STİL | James Bond'u Canlandıran Stil Sahibi Aktörler

Daha Fazla Göster