Jerry Lorenzo Etkisi Yayılıyor

Eşofmanları seviyoruz, pandemide de birbirimize çok bağlandık ayrılamıyoruz. Fakat bir tutam lüks nasıl katarız? Cevap Jerry Lorenzo'dan uygulama NBA yıldızı Patty Mills'den.

19 Mayıs 2021

Patty Mills

Patty Mills - Getty Images

Jerry Lorenzo Fear of God'la stil fotoğraflarındaki en çabasız şıklardan (tabii saçlarının etkisi büyük, görmezden gelmeyelim). Markası Fear of God'ın parçaları Los Angeles kaldırımlarında ünlülerin üstünde sıkça fotoğraflanıyor.  Zamanın ruhunu da çok iyi yakaladığı için Lorenzo'nun ''basic''lere yeni yorumu ve onları eşleştirme biçimi benzer ürünlerden ve markalardan ayrılıyor.

Sokak stili fotoğraflarının malum sebeplerden dolayı sıfıra yaklaştığı dönemlerde NBA yıldızları sezonun açılmasıyla erkek giyiminde son kreasyonların podyum dışında sergilendiği neredeyse tek yer oldu. Oyuncuların stilistleri her maç öncesini ve sonrasını gösteriye dönüştürürken hep en flaş ürünler öne çıktı. The Spurs yıldızı Patty Mills ise stil oyunlarının bu kısmına bu kez Jerry Lorenzo iddiasıyla katıldı. Her şeyin her yerde giyilebileceği dönemde, eşofmanları, açık yaka tişörtleri, rahat kesim pantolonları ''derli toplu'' gösterecek notları sıralıyorum.

-Açık griler yerine siyahlar ve belki antrasit seçenekler rahat giyimi o kadar da evde değilmişsiniz gibi gösterebilecek ilk adım. 

-Rahat kesim siyah bir pantolonu/jogger'ı eğer uygun fiyatlı bulabiliyorsanız birden fazla satın alabilirsiniz. Diz vermeye başladığında ne kadar lüks olursa olsun benzer havayı sağlamayacaktır. 

-Kılığın çerçevesini oluşturan en büyük parça palto (Ah o palto). Aslında Lorenzo daha geniş kalıplı, hatta ''oversize'' kesimler kullanıyor. Fakat buradaki örnek evde oturulabilecek rahatlıkta parçaları nasıl derleyip toparladığını gösteriyor. Rengiyle ben burdayım diyor, sivri yaka kesimi, tüm havayı birden yükseltiyor. Benzer bir paltoyu kullanabileceğiniz onlarca kombin söz konusu. 

-Neredeyse aksesuarsız kullanım çabasızlığın bir başka göstergesi. Varsa bir madalyon kolye de bu netliğe çok iyi olurdu. Ama o klasik Ray-Ban gözlükler de gayet yeterli. 

Çok rahat basic parçalarla oluşturulabilen stiller üstünüzden kaçmak durumunda değil, Lorenzo'nun etkisi farklı stil modifikasyonlarıyla dışa dönük hayatımız hareketlenince etkisini daha da artıracaktır. 

JERRY LORENZO RÖPORTAJI & SOKAK STİLİ

Jerry Lorenzo

 


GQ Stil Sayfalarından 5 Trend

STİL | GQ Stil Sayfalarından 5 Trend

Modern Babalık | Nasıl Giyinir?

STİL | Modern Babalık | Nasıl Giyinir?

BAFTA TV Ödüleri Gecesinin 5 Şık Erkeği

STİL | BAFTA TV Ödüleri Gecesinin 5 Şık Erkeği

Bottega Veneta Wardrobe 02

MODA HAFTALARI | Bottega Veneta Wardrobe 02

DSquared2 Resort 2022 Erkek Giyim Koleksiyonu

MODA HAFTALARI | DSquared2 Resort 2022 Erkek Giyim Koleksiyonu

Missoni İlkbahar 2022 Erkek Giyim Koleksiyonu

MODA HAFTALARI | Missoni İlkbahar 2022 Erkek Giyim Koleksiyonu

Daha Fazla Göster