Kanye West'in Yeni Üniforması?
Stil

Kanye West'in Yeni Üniforması?

Uzun süredir Ye'nin bu kadar rahat ve çabasız bir kombinini görmemiştik.

Ye - Kanye West değil - uzun zamandır kamuflaj fikrini uygular. Bazen kıyafetleriyle, ama genelde bir konsept olarak kamuflajı sever. İster yüzünü tümden kaplayan maskeler taktığında ister Wyoming kırsalına yolculuklarında ya da isimini kısaltıp tek heceye düşürdüğünde kimliğini gizlemenin ve saklanmanın sınırlarıyla oynar. Bu arayış zamanla bir stil hareketinden çok kavramsal bir sanat performansına dönüştü. İnsan onun kadar ünlü birinin kendini başarılı bir şekilde gizleyip gizleyemeyeceğini merak ediyor.

Söylemek istediğim tek şey: Ye'nin geçen yıl giydiği (ve tasarladığı ve sattığı) bir tür hacimli, çizmeli, Balenciaga-ağırlıklı kıyafetler, onun bir parçası oldukları noktaya kadar rutin hale geldi. Akıl almaz derecede ünlü eski karısı Kim Kardashian gibi, Ye de sadece silüetinden tanınır hale geldi - o kadar ki ilk başta birçok kişi Met Gala'ya elastan kaplı bir maskeyle Kardashian'a eşlik edenin Demna yerine Ye olduğunu düşündü. Ve neyse ki, hayranları morf kostüm maskeleri takmasalar da, tasarımcı kıyafetleriyle bir ıstakoz avcısı gibi giyinmeye başladı. Bu süreçte pek çok kişi pantolon paçalarını hacimli botlarının içine soktu. 

Kenye West

Bu nedenle, Ye'nin tek tip giyinmesine gelince, küçük manevralar bile dikkate değer görünüyor. Geçen hafta, Los Angeles'a “Kanye casual” denebilecek bir kılıkta çıktı: Yeşil kamuflaj uzun kollu ve kolsuz bir Balenciaga logolu kapüşonlu, bol gri kot pantolonlu, Demna'nın da sıklıkla taktığı yıpranmış bir beyzbol şapkalı...  ve tabii kipabuç tabanlı siyah iş botları. Buradaki hiçbir şey Kanye gardırobunda tamamen yeni değil - iş kıyafetlerini, ordudan fazla teçhizatı ve kamuflaj baskısını, başını belaya soksa bile her zaman sevdi - ama bir süredir kıyafetlerini bu şekilde bir araya getirdiğini görmemiştik. (Bu ve asker yeşili, aylardır giydiklerinden çok daha fazla renk taşıyor) Donda dönemi üniformasını tamamen değiştiriyor olsun ya da olmasın, Ye'nin kişisel tarzında olup bitenlerin, erkek giyim dünyasında neler olacağına dair ipucudur. Sebep bu da olabilir, biraz farklı giyinmek de. Ya da Ye'nin kamuflaj algısında yeni bir yorum şeklidir kim bilir? 

İZLE
Ryan Gosling Yeniden Hollywood’da
İLGİLİ İÇERİKLER Kanye West Streetstyle
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası