Popüler

Kanye West'in İlk Gap Ürünü

Kanye West’in moda macerasında yeni bir faz açılıyor. İlk gençlik yıllarında Gap mağazalarından birinde çalışan Kanye West yıllar sonra, markası Yeezy ile tekrar Gap’te. Beklenen iş birliğinden ilk parça ise bu mavi mont.

Yeezy Gap

Yaklaşık bir yıldır twit, fotoğraf, dedikodu ve şifreli açıklamanın ardından Yeezy ve Gap’in ortak koleksiyonundan ilk parça resmi olarak yayınlandı. Kanye West’in 44. doğum günü şerefine Twitter hesabında duyurduğu ürün çok kısa süre önce Los Angeles sokaklarında gezerken fotoğraflandığı mavi puf mont. 

Parlak naylon ve yuvarlak hatlı mont ABD’de 200 dolarlık etiketiyle ön siparişe açıldı. Yeezy’nin moda dünyasında attığı adımlar Yeezey’nin özellikle ilk sezon parçaları söz konusu olduğunda kritikler tarafından sertçe eleştirilmişti. 

Tasarımdaki yaratıcı gücünden şüphe etmediği aşikar Kanye West bildiğini okumaya devam etti. Adidas’la dönemin et hit iş birliklerinden birine devam ediyor ve geçtiğimiz dönemi ekonomik olarak çok da iyi şartlarda tamamlamadığını açıklayan Gap’in Yeezy koleksiyonundan beklentileri yüksek. Forbes’un haberine göre Gap bu koleksiyonun 1 milyar dolar değerinde olmasını bekliyor. Yeezy’nin Adidas’la devam eden iş birliğinin değeri 3.2 ile 4.7 milyar dolar civarında. 

Yeezy Gap 

Daha önce yansıyan fotoğraflar ve ilk resmi ürüne bakacak olursak koleksiyondan beklenti, West’in yıllardır benimsediği rahat ve günlük parçalarla paralel olacağı yönünde. Ne de olsa şimdiye kadar hızlı moda markalarında gördüğümüz çoğu iş birliği farklı fiyat segmentinden markaları bir araya getirme temeline dayanıyor. Yezzy’nin Gap için yapacağı sweat-shirtler, bol kesim tüm ürünler, ayakkabılar kadar hızlı yok satacak mı? Muhtemelen evet. West daha önce bu parçaları giyip fotoğraflanmış olabilir mi? Buna da evet, hatta bu parçalardan bazıları hiç üretime girmeyecek ve sadece Kanye'nin kişisel arşivinde yer edecek ürünler olup fanatiklerin gözünden kaçmayacak detaylarda kendini gösterebilir.  

 

İLGİLİ İÇERİKLER Kanye West Yeezy GAP
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası