Lewis Hamilton Coachella'da Timber-Rönesans'ını Başlatıyor
Stil

Lewis Hamilton Coachella'da Timber-Rönesans'ını Başlatıyor

50. yaşına girdiği yıl Timberland botlar büyük bir geri dönüş yaşıyor.

Coachella için giyinmek kolay değil. Çoğu ünlü giydikleri kıyafetler yüzünden eleştiriliyor. Ama anlıyoruz. Çöl sıcağında tüm gün sürecek bir festival için giyinmek zor. Lewis Hamilton için değil. Formula 1 şampiyonu valizinden son derece havalı bir kıyafet çıkardı. Üstte Fendi kaftan (en iyi sıcak hava kıyafeti!), büyük pırıltılı kolyeler ve yüzükler, çok yıpranmış kot pantolon ve Timberland'den çöl için uygun bir çift bot.


Aslında Palm Springs'in ılık havasında bir etki yaratmasının yanı sıra, Hamilton'ın imajı şu anda kültürde yaşanmakta olan büyük Timberland rönesansına da işaret ediyordu. İlk olarak New England inşaat işçileri için tasarlanan ve üretilen altı inçlik deve tüyü rengindeki botlar, 1973'te ilk kez piyasaya sürüldüğünden beri moda dünyasında iniş çıkışlar yaşadı. Orijinal Sarı Bot, doksanlı yıllarda hip-hop hareketinin - LL Cool J, Fujees ve Biggie Smalls - imzası niteliğinde bir statü sembolüydü ancak 2000'li yıllara gelindiğinde, özellikle de Birleşik Krallık'ta popülaritesi azaldı. Elbette Amerika'da Rihanna, Jennifer Lopez gibi kullanıcıları oldu, ancak Timberland'in popüler kültürde milenyum öncesi kadar sağlam bir yer tuttuğu söylenemez.

Lewis Hamilton

Yine de bu durum değişiyor gibi görünüyor. Timberland'ler yeniden gündemde. Drake'in favorisi, Londra merkezli tasarımcı Mowalola, Sonbahar/Kış 2023 koleksiyonunun bir parçası olarak Şubat ayında Sarı Bot'lara kendi yorumunu kattı. OG botların neredeyse aynısı olan bu botların üst kısımlarında altın halkalar ve delikli NY Yankees detayları bulunuyor. Bundan önce Ocak ayında Stüssy, markayla bir işbirliği yaptığını açıklamış ve Stüssy'nin görselleriyle damgalanmış bir çift inşaat botu çıkarmıştı. Spor ayakkabı tutkunlarının dört gözle beklediği Nike iş birliklerini üreten Clot'un kurucusu Edison Chen, altı inçlik botları yeniden elden geçirdi ve tasarımında Çince yazı detaylarına ve kaplandan ilham alan motiflere yer verdi. A-Cold-Wall* kurucusu Samuel Ross, Timbs'e bir saygı gösterisi sunarak altı inçlik botlara minimal bir yorum getirdi. Bu arada geçen hafta Supreme, Timberland'in ikonik ağaç logosunun basılı olduğu beyzbol formalarıyla dolu, ortak bir koleksiyon çıkardı.

Lewis Hamilton'ın yanı sıra, 2023'te giyilmeye değer her şey için gözümüzü diktiğimiz A$AP Rocky de Timbs giyenler arasında yer alıyor. Tabii Rihanna da...

Timber Rönesansı gerçekten yaşanıyor. 

Bu içerik British GQ websitesinde yayınlanmıştır.  

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası