Paris Moda Haftası’nı Twinfluencer’lar Ele Geçirdi
Stil

Paris Moda Haftası’nı Twinfluencer’lar Ele Geçirdi

Bir moda influencer’ından daha iyi ne olabilir? Birebir aynından bir influencer daha.

Staniland Kardeşler

Bu ay defileleri yazarken, hayatla ilgili bir gerçek farklı bir yoldan yine karşıma çıktı. Nick adında bir ikiz kardeşim var. Şaşırtıcı derecede benziyoruz fakat çok ayrı kariyerler seçtik. Ben havalı pantolonlar hakkında yazarken, federal bir yargıç için katiplik yapıyor. Hukuk fakültesine gitmeyi seçtiğinde, ikizlerin yakında modayı etkilemenin ana damarlarından biri olacağını bilmiyordu.

Hayır, çift görmüyorsunuz. Twinfluencer'larla tanışın. Dubai'den Prada ve Givenchy'de ön sırada oturan Habdan ikizleri var. Milano merkezli DJ, Marcelo Burlon ve Gucci'de Paola ve Pamela Ameyibor ikiz kardeşleri görüyoruz. Tokyo merkezli Amiaya ikizleri, Giorgio Armani semalarında geziyor. Londra'nın Staniland ikizleri, Bianca Saunders ve LGN Louis Gabriel Nouichi'de havalı fotoğraflar çekiyor. Cesur sokak stili fotoğrafçımız Simbarashe Cha'nın geçen hafta çektiği fotoğraf tam da bu açıdan Paris'te birkaç set daha oluşturuyor.

Hadban Twins

Hadban Kardeşler 

İkizler modada yeni değil. Olsens, ikili witchy-şık tarzlarını sektördeki en güçlü lüks markalardan birine dönüştürdü, Simi ve Haze Khadra ise model-influencer-DJ ikiz markasının eskilerinden. Ancak bu sezon moda haftası ikizlerinin sayısı inanılmaz derecede. Tek yumurta ikizi Scott ile gösterilere katılan model ve PdD öğrencisi Brett Staniland, "İkizler her yerde, ama her yerde diye dolaşıyorduk" dedi. 28 yaşındaki kardeşler, gösterilerde nadiren diğer ikizlere rastlarlardı. Bu sezon farklı. Brett, "Şimdiye kadar gördüğüm en çok gördüğüm ikiz nüfusu” dedi.

 Amiaya Twins

Amiaya Kardeşler

Givenchy'de, markanın mevcut koleksiyonundan kahverengi ekose takımlar giyen aynı Hadban ikizlerini yakaladım. (Givenchy kreatif direktörü Matthew Williams'ın Playboi Carti'de elbette ruhani bir ikizi var.) İkiz kardeşim Nick ve benim asla aynı giyinmediğimizi açıkladığımda hep bir ağızdan "Olmaz!"dediler. 23 yaşındaki Muhammed ve Hamaid, covid karantinası sırasında eşleşen kılıklarını gösterdikleri ve moda şovlarını inceledikleri bir TikTok sayfası başlattı. Hızlı gülümsemeleri ve sevimli küçük bıyıkları ile çekici ve biraz utangaçtırlar. Ama beraberlikleri onların imajı. Muhammed, “Aynı şeyi giymek artık bizim kimliğimiz” diyor ve işe  de yarıyor: Algoritmaların ikiz içeriği ödüllendirdiği düşünebiliriz, sosyal hesaplarında neredeyse bir milyon takipçileri var.

Amiaya Twins

Ameyibor Kardeşler

Tabii ki, bu paket programda bazı dezavantajlar söz konusu. Birbirinden tamamen ayırt edilemez görünseler de, Muhammed ve Hamaid'in farklı zevkleri var. Hamaid, bir çay insanıdır. Muhammed kahvecidir. Ancak kahvaltıyı bitirdikten sonra, hangi markalarla çalışacakları ve hangilerinin harika görüneceği konusunda anlaşmaları gerekiyor. Muhammed, “Fotoğraf ikimizi temsil ediyor, birimizi değil” diyor. Tüm ikizler gibi sık sık kavga ediyorlar. Muhammed, "Sadece birimizin karar vermesi çok bencilce olur" diye ekliyor.

Brett ve Scott Staniland modelleri de aynı gardırobu paylaşıyor, ancak farklı bir twinfluencerlık markası oluşturdular. Reese Cooper gösterisinden sonra Scott, “Kıyafeti iki kez görmekte bir yenilik var” dedi. Brett o sırada etrafta değildi; Şehirde bir gösterideydi. Stanilands, ikizlerin sosyal medya avantajı olduğunu anlamalarına rağmen, kendilerini ayrı yetenekler olarak lanse etmek için çok çalıştılar. Brett'in gençliğinde erkek giyimi takıntısı geliştirmesi üzerine Brett'in izinden giden Scott, "Kendi tarzınızı birleştirmek bizim için hayati önem taşıyor" dedi. "İkizler markalar için giyinip aynı kıyafetleri seçtiğinde,  bugün ebeveynlerimizin bizi bu defile için giydi gibi oluyor. Ve bu durum beni biraz incitiyor.”

Çoğu twinfluencer ortak bir sosyal hesabı yönetiyor, ancak Brett ve Scott bunu bireysel olarak yapmaya karar verdiler. Scott, “Bağımsız olarak model olmak istedik, ancak şöyle bir yöneticimiz vardı, tüm ikiz fotoğrafları yayınladığınız ortak bir hesaba ihtiyacınız var” dedi. Gösteriler ve kampanyalar için aynı giyinme fırsatlarını geri çevirerek para kaybedebileceklerini biliyoruz, ancak gözlerini farklı başarı türlerine dikmiş durumdalar. Love Island'da eski bir yarışmacı olan Brett, gösteriler arasında halk sağlığı konusundaki doktora tezini düzenlerken, Scott modada sürdürülebilirliğin (dolayısıyla ortak gardırobun) savunuculuğunu yapıyor. "Scott'ın kendi müşterileri var ve aynı şekilde benim de“ diyor Brett, "ve birbirlerini baltalamıyorular“ Elbette birlikte gösterilere geldiklerinde pantolonları farklı renklerde, tırnakları çeşitli tonlarla boyanmış olabilir ama sokak stili fotoğrafçıları hala akın ediyor. İkiz resmin gücü budur. 

Yine de Stanilands kendi bağımsız maceralarını sürdürmekle akıllılık ediyor. İkiz kimliğinin dışında da varlık gösteriyorlar. Bu işin bir de üçüzleri var. 

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası