Hermès'in İlkbahar-Yaz 2025 Defilesinde Hafiflik Rüzgarı Esiyor Hermès İlkbahar-Yaz 2025 Defilesi - Fotoğraf: Getty Images
Moda Haftaları

Hermès'in İlkbahar-Yaz 2025 Defilesinde Hafiflik Rüzgarı Esiyor

Véronique Nichanian bugün lüks moda evi Hermès için hazırladığı yeni ilkbahar-yaz 2025 koleksiyonunu tanıttı.

Konu erkek modası olduğunda, Hermès erkek koleksiyonlarının sanat yönetmeni Véronique Nichanian'ın başkalarından öğreneceği çok az şey var. Fransız tasarımcı, Paris Moda Haftası'nın beşinci ve sondan bir önceki gününde konuklarını, koleksiyonlarını sunmak için genellikle kullandığı Palais d'Iéna'ya davet etti. Bu kez yeni Hermès koleksiyonu, zamansız bir ilkbahar-yaz 2025 gardırobu yaratmak için hafiflik ve incelik fikrine odaklandı. İşte gözümüze çarpan tüm detaylar.

Her yerde, her zaman mavi

Véronique Nichanian bu yeni yaz koleksiyonunda maviye olan aşkını gizlemiyor. İlk siluetten itibaren bulut mavisi bir örgü, podyumda varlığını hissettirdi. Lacivert dökümlü pantolon ve Haut à Courroies çanta ile eşleştirilen mavi, Hermès'in bir sonraki gardırobunun tüm formlarının ana motifi.

placeholder
placeholder© Go Runway 

Gösterişli ceketler

Bu sezon ceket, tasarımcının koleksiyonunun en önemli parçalarından biri. Çeşitli formlarda yer alıyor ve esin kaynaklarını karıştırıyor. Kolsuz motorcu deri, çok cepli iş kıyafeti ceketleri, pastel pembe slim-fit bomber... Farklı yorumlar birbirini takip ederek giyilmesi ve değiştirilmesi kolay parçalardan oluşan ultra baştan çıkarıcı bir seçki oluşturuyor.

placeholder
placeholder© Go Runway

Hermès'in İlkbahar-Yaz 2025 Defilesinde Hafiflik Rüzgarı Esiyor© Go Runway

Binicilik motifleri

Fransız lüks markası aslen atlar için eyer ve koşum takımı üreticisiydi. Tasarımcı bu zengin mirastan yararlanarak bazı süveter, gömlek ve tişörtlerde ince at motifleri kullandı. Diğer giysilerde, bazı modellerin vücutlarında dövme olarak devam eden yeniden tasarlanmış koşum takımları yer aldı.

Hermès'in İlkbahar-Yaz 2025 Defilesinde Hafiflik Rüzgarı Esiyor© Go Runway

Gömleğin hegemonyası

İster uzun ister kısa kollu olsun, gömlek bu yeni moda şovunun da yıldızıydı. Hermès'te gömlekler düz, çizgili, desenli, göğsü açık, eşarpla veya atlet üzerine giyilebilir. Gömlek önümüzdeki yaz günlük rotasyonunuzun bir parçası olduğu sürece tüm seçenekler mümkün ve serbesttir.

placeholder
placeholder

© Go Runway

BU İÇERİK İLK OLARAK GQ FRANCE WEB SİTESİNDE YAYINLANMIŞTIR.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası