Aleksandre Mattiussi'nin Ami Defilesi'nde "Cool Rahatlık" Ön Plandaydı Ami İlkbahar-Yaz 2025 defilesi
Moda Haftaları

Aleksandre Mattiussi'nin Ami Defilesi'nde "Cool Rahatlık" Ön Plandaydı

Derli toplu bir mekan, müdavimlerden oluşan bir ön sıra, rahat bir gardırop... İşte en son Ami ilkbahar-yaz 2025 defilesi hakkında bilmeniz gereken her şey.
 

Paris Moda Haftası'nın üçüncü gününü Ami defilesiyle kapatmak için Seine Nehri yakınlarındaki Assemblée Nationale bölgesine gittik. Alexandre Mattiussi bu sezon İlkbahar/Yaz 2025 koleksiyonunun sunumu için Haussmann tarzı eski bir kasaba evinde düzenli bir alan seçti. Fransız tasarımcıların en Parizyeninin bir sonraki gardırobunun estetiğini tanımlamak için anahtar kelimenin soğukkanlılık olduğu bir gardırop. İşte Ami defilesinden kaçırmak istemeyeceğiniz her şey.

Özenli bir defile alanı

Alexandre Mattiussi, koleksiyonundaki rahatlık ve özen vurgusuna uygun olarak, misafirlerini duvarlarında sıra sıra sandalyelerin dizili olduğu Haussmann tarzı tamamen boş bir binada yerlerini almaya davet etti. Eski bir bankada yer alan defilenin iki katındaki her koltuk, bu koleksiyonu karakterize eden sadeliğe dönüş fikrini desteklercesine beyaz bir örtüyle kaplıydı.

Aleksandre Mattiussi'nin Ami Defilesi'nde

© Nicolas Sisto

Bir soğukkanlılık eseri

Yeni ilkbahar-yaz 2025 koleksiyonunun ana ilham kaynağı hiç şüphesiz buydu. Ami'nin tasarımcısı temel unsurlara dönüşü vurgulamak istedi. Dikişler akıcı, pantolonlar geniş ve rahat, kumaşlar esnek ve tüm koleksiyon hafiflik yayıyor. Erkek gardırobunun temel unsurları süsleme olmaksızın ön plana çıkarılarak, etkinliğini veya moda katsayısını asla kaybetmeden istediğiniz gibi değiştirilebilen bir dizi giysi ortaya çıkarılmış. 

placeholder
placeholder
© Nicolas Sisto
© Nicolas Sisto
placeholder
placeholder
© Nicolas Sisto
© Nicolas Sisto 

Denim çılgınlığı

Alexandre Mattiussi, bu koleksiyonda gardırobumuzun temel parçalarını öne çıkararak belirli bir sadelik fikri geliştiriyor. Referans parça? Jean pantolonlar. Bu yaz koleksiyonunda kolaylıkla giyilebilecek, kullanımı kolay bir temel parça.

Ön sıra müdavimleri

Ami defilesi her zaman Paris Erkek Moda Haftası'nın en merakla beklenen defilelerinden biri olur. Bu sezon 38 yaşındaki tasarımcı, kreasyonlarını giymeye alışkın olan ünlülerin desteğine güvenebildi. Catherine Deneuve, Lou Doillon, Juliette Binoche, Leïla Bekhti, Emma Roberts, Pierre de Maere, Issa Rae, Ross Lynch ve Joe Locke etkinlik için bir araya gelen yıldızlar arasındaydı. Listedeki sürpriz konuk? Sexe Intentions filmindeki ikonik rolüyle dünyaca ünlü oyuncu Selma Blair.

Kan kırmızısı

Sonbahar tonlarında bir koleksiyona rağmen Alexandre Mattiussi defilesini parlak kırmızı unsurlarla bezeli bir dizi görünümle sonlandırdı. Tasarımcı, kadınlar için kısa elbise ve eteklerden erkekler için kargo şortlara kadar bir dizi esnek parçada bu rengi kullandı. Pastanın üzerindeki krema? İtalyan süper model Vittoria Ceretti tarafından giyilen iş kıyafeti tarzı kırmızı bir görünüm.

placeholder
placeholder
© Nicolas Sisto
© Nicolas Sisto

BU İÇERİK İLK OLARAK GQ FRANCE WEB SİTESİNDE YAYINLANMIŞTIR.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası