Louis Vuitton İlkbahar Yaz Erkek Defilesi Louis Vuitton İlkbahar-Yaz 2025 Defilesi - Fotoğraf: Getty Images
Moda Haftaları

Louis Vuitton'da Pharrell Williams'ın Kovboyları Yeni Bir Döneme Giriyor

Pharrell'in Unesco'da Louis Vuitton için hazırladığı şov-manifesto, Paris Erkek Moda Haftası İlkbahar-Yaz 2025 şenliklerini başlattı.

Paris Erkek Moda Haftasının için ilk günüydü ve Louis Vuitton 2025 ilkbahar-yaz koleksiyonlarına adanmış bu moda haftasını başlatma onuruna sahipti. Lüks markanın erkek gardırobunun kreatif direktörü Pharrell Williams, Palais de l'Unesco'nun bahçesine çıkarak "Dünya Senin" başlığı ve topluluk bayrağı altında 81 siluetten oluşan defileyi sundu. İşte Louis Vuitton ilkbahar-yaz 2025 defilesi hakkında bilmeniz gereken her şey.

Sabahın erken saatlerinde

LVMH grubunun amiral gemisi, bu yeni koleksiyonu kutlamak için Birleşmiş Milletler küresinin bulunduğu kordon boyunu, Louis Vuitton kreasyonlarında bulunan sembolik bir motif olan yeşilliklerden oluşan dev bir dama tahtasına dönüştürdü. Bu vesileyle marka, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları öncesindeki karmaşık trafik nedeniyle konuklarına erken gelmelerini tavsiye etti. Davetiyede de belirtildiği üzere defile tam olarak saat 8.30'da başladı. Bu, moda dünyasında bahsedilmeyi hak edecek kadar nadir görülen bir durumdur (çoğu defile 20 ila 40 dakika geç başlar).

Louis Vuitton'da Pharrell Williams'ın Kovboyları Yeni Bir Döneme GiriyorGetty Images

Tek renkli bir giriş

Defile nispeten sade bir siluetle açıldı: Louis Vuitton'un yıldız modellerinden biri olan kolsuz bluz, bir çift bot ve küçük bir Keepall çanta üzerine giyilen siyah kadifeden dar kesimli ve hassas oranlara sahip bir takım elbise. Ancak, defile ilerledikçe, kıyafetler siyahtan griye, boz griden kirli beyaza geçerek lacivert ve köknar yeşili tonlarında son buldu. Siluetler değiştikçe modellerin ten rengi de kıyafetlerdeki tonlamaya uyacak şekilde değişti. Bu, Pharrell için çeşitliliğin ve farklılığın önemini vurgulamanın hem insani hem de görünür bir yoluydu. Bu mesajı genişletmek için, koleksiyonundaki bazı baskılar, defileden önceki filmi de yaratan bir grup sanatçı olan Air Afrique ile işbirliği içinde oluşturuldu.

 

Louis Vuitton'da Pharrell Williams'ın Kovboyları Yeni Bir Döneme Giriyor

Louis Vuitton'da Pharrell Williams'ın Kovboyları Yeni Bir Döneme Giriyor

placeholder
placeholderG‍o Runway

Defilenin ön sırası

Pharrell, Haziran 2023'te Pont-Neuf'teki ilk gösterisinde Beyoncé, Rihanna ve Zendaya'nın da aralarında bulunduğu büyük Amerikan yıldızlarını ağırladı. Amerikalı tasarımcı bu sezon Omar Sy, Sabrina Carpenter, Anderson Paak, Tahar Rahim, Stormzy ve partneri Maya Jama, Colman Domingo ve Jackson Wang'ı davet etti. En merakla beklenen konuk ise, bu yılın başlarında lüks markanın elçisi olarak atandıktan sonra ilk kez bir Louis Vuitton defilesine katılan 20 yaşındaki Fransız basketbol dehası Victor Wembanyama'dan başkası değildi.

placeholder
placeholder

‍Getty Images

Bir olgunluk esintisi

Bu, Pharrell Williams'ın Fransız markası için gerçekleştirdiği dördüncü defile ve şüphesiz en başarılı koleksiyonuydu. Geçen sezon sunmak için çok çalıştığı kovboylar olgunlaşmış görünüyordu. Tasarımcının estetiğine sadık kalan şekiller, bootcut pantolonlar, işlevsel detaylar, terzilik unsurları ve askeri kodlarla hala orada, ancak genelinde, herkes için bir şeyler içeren tutarlı, kolayca değiştirilebilir bir gardırop sunmak için olgunlaşmış ve yumuşamış görünüyor.

placeholder
placeholder

‍‍Louis Vuitton'da Pharrell Williams'ın Kovboyları Yeni Bir Döneme Giriyor

Erkekler için Salomés ayakkabılar?

Ufukta yeni popüler ayakkabılar mı var? Pharrell Williams evet diyor. Genellikle küçük kızlar için tasarlanan Salomés, Louis Vuitton'un son defilesi sayesinde erkek moda sahnesine dramatik bir giriş yapıyor. Sadece siyah deri olarak sunulan yeni şekil, yeni koleksiyonun hassas terziliğine muzip bir hava katıyor.

Louis Vuitton'da Pharrell Williams'ın Kovboyları Yeni Bir Döneme Giriyor

BU İÇERİK İLK OLARAK GQ FRANCE WEB SİTESİNDE YAYINLANMIŞTIR. 

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası