Takım Elbise Stilinizi Yükseltecek 5 İpucu
Stil

Takım Elbise Stilinizi Yükseltecek 5 İpucu

Takım elbise stilinizi yükseltmek istiyorsanız, sizin için derlediğimiz 5 öneriyi dikkate alın.

Her erkek hayatında en az bir kere, özel dikim takım deneyimine sahip olacak. O zamana kadar, dolabınızı uygun fiyatlı takımlarla doldurmanın yanlış bir yanı yok. Ancak vereceğimiz birkaç ipucuyla, takımınızı lüks moda evlerinden çıkmış gibi göstermek mümkün. Öncelikle, parlak sentetik elyaflardan kaçının! Kaliteli kumaşlar ve modern kesimler sunmak için çaba gösteren kitlesel pazar perakendecilerine sadık kalın. Daha fazlası içinse yazıyı okumaya devam edin.

1. Ceketinizin kol boyunu kendinize göre ayarlayın.

Takım elbise giyerken, dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri: Kol boyu. Bilgisayarda çalışırken, yemek yerken ya da toplantı masasında, daima göz önünde olan bir şey varsa o da ceketinizin kollarıdır. Mağazadan satın aldığınız takımlar standart ölçülere sahip olduğundan, üzerinde küçük modifikasyonlar gerekebilir. Kucağınıza sarkan bir manşet hareket alanınız kısıtlar ve stil puanınızı kötü etkiler.

2. Düğmeleri değiştirin.

Telaşlı bir iş günü sırasında kolayca kırılabilecek potansiyeli olan plastik düğmeler, sıradan ve ucuz bir görüntüye sebep olur. Takım elbise stilinizi yükseltecek en kolay ipucuysa, düğmeleri daha sağlam ve metal düğmelerle değiştirmektir. Son derece basit ama emin olun buna değer!

18-11/21/gettyimages-508082506.jpgFotoğraf: Getty Images Turkey

3. Pantolonunuzun paçalarına manşet ekleyin.

Terzinizden sadece pantolon paçalarınızı kısaltmasını istemek yerine, paçalara 3-4 cm’lik manşet eklemesini isteyebilirsiniz. Bu detay, uygun fiyatlı takım elbiselerde karşımıza çıkmayan bir ayrıntıdır ve bu nedenle de takım elbisenizin ısmarlama bir görünüme hizmet etmesini sağlar.

4. Monokrom stili deneyin.

Gömlek, kravat ve ayakkabınızı seçerken, sınırlı bir renk paleti içinde dolaşmak, elbisenizin kumaşının daha zengin ve daha iyi görünmesini sağlayan modern bir harekettir. Derinlik oluşturmak için renkleri ve desenleri minimum seviyede tutun. Ofis Stili 202 kuralına göre size tavsiyemiz, görünümünüze, takımınızdan tamamen farklı bir renkte aksesuar eklemeniz. Bir cep mendili ya da evrak çantası bunlardan biri olabilir.

5. Bitirişi iyi bir ayakkabı ile yapın.

Görünümünüzdeki her öğe için ucuza kaçmayı deneyebilirsiniz ancak bu kesinlikle ayakkabı olmamalı. Ismarlama bir takımdan başka bir şeye yatırım yapmayı düşünüyorsanız, tercihinizi ayakkabıdan yana kullanın. Sıradan bir ayakkabı stilinizi yükseltemez ancak iyi bir ayakkabı sıradan takımınızı güçlendirebilir.

İZLE
Yine, Yeni, Yeniden Batı
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası