Timberland Tekne Ayakkabıları Hem Klasik Hem Yenilikçi
Stil

Timberland Tekne Ayakkabıları Hem Klasik Hem Yenilikçi

Timberland'in el işçiliği ile hazırlanan ikonik tekne ayakkabılarını; birçok sezonda şehir hayatı, deniz kenarı gibi mekan ayırt etmeden gardırobunuza dahil edebilirsiniz.

Timberland’in 1978'den bu yana rahat yaşam tarzından esinlenerek ürettiği ikonik tekne ayakkabıları yine sezonun en konforlusu olmaya aday. Yeniliklerinden önce biraz temeline bakacak olursak, bu bağcıklarla çevrili ayakkabının aslında sert rüzgarlar sebebiyle, açık sularda kaptanların ayağından çıkmaması için bu şekilde tasarlandığını söyleyebiliriz. 

Rahat yaz stilinin geleneksel parçası, özellikle havalar ısındığında işlevselliğiyle ve birkaç sezondur yükselttiği stil varlığıyla yine her yerde. 

Timberland Tekne ayakkabısı

Yumuşak deriden, el işçiliğiyle üretilen ayakkabıların tabanı esnek. Sıcak günlerde kösele tabanlardan, kalıplı mokasenlerden kaçıp spor ayakkabıya kadar uzaklaşmak istemiyorsanız tekne ayakkabıları harika bir dengede casual şıklık yaratıyor. Chino pantolonlar, jean'ler, spor kesim takım elbiseler derken gardırobunuzdaki pek çok parçayı tekne ayakkabılarıyla tamamlayabildiğinizi göreceksiniz. Şortlarla kullanırken çorapla ya da çorapsız giymekse tamamen kişisel stil tercihinize bağlı. 

Doğaya karşı yerine getirmemiz gereken en büyük sorumluluk az ve düşünceli biçimde tüketmek. Söz konusu moda ve günlük ihtiyaçlar olunca  zamansız parçalar önemini bir kez daha gösteriyor.  Kahverengi deri tekne ayakkabıları dayanıklı kauçuk ve iz yapmayan yivli dış tabana sahip. Ekstra konfor ve yumuşaklık sağlamak için, ön tabanın altında ekstra EVA taban bulunan bu model su, enerji ve atık yönetim uygulamaları ile gümüş derece ile sınıflandırılan sürdürülebilir Leather Working Group tabakhanelerinde elde edilen birinci sınıf sırçalı deriden üretiliyor. 

Timberland yeni sezonda bu zamansız koleksiyonunu, eko-inovasyon ve günümüzün progresif stiliyle de birleştiriyor. GreenStride™ tabanları ve Rejeneratif Deri kullanımı ile ortaya yeni nesil bir tekne ayakkabısı koleksiyon çıkıyor. 

GreenStride™ Timberland’in geliştirdiği bir taban teknolojisi  ve ilhamını Timberland’in el yapımı ikonik tekne ayakkabılarından alan sezonun iki yenisi GreenStride™ Ray City EK+ Kadın Tekne Ayakkabıları beyaz, siyah ve kahverengi deri ve kalın kauçuk alt tabana sahip. GreenStride™ TBL® Originals Ultra EK+ Erkek Tekne Ayakkabıları  ise koyu kahve nubuk ve kahverengi deri alternatiflere sahip.  

Timberland’in Sonbahar Kış 2021 sezonunda ilk kez tanıttığı, yüzde 75 yenilenebilir şeker kamışından ve doğal kauçuktan elde edilen GreenStride™ bot tabanları, ilkbahar yaz sezonunda bu koleksiyonlarda karşımıza çıkıyor. Hafiflik ve rahatlık özellikleriyle ayrışan yenilikçi tekne ayakkabıları, en az yüzde 50 geri dönüştürülmüş plastik içeren ReBOTL™ kumaş astar ve ekstra rahatlık için yastıklama sunan EVA karışımlı köpük orta taban özelliklerine sahip. 

Timberland Earthkeepers® koleksiyonunun bir parçası olan GreenStride™ Ray City EK+ Kadın Tekne Ayakkabıları ve GreenStride™ TBL® Originals Ultra EK+ Erkek Tekne Ayakkabılarında kullanılan deri, rejeneratif tarım uygulamalarını benimseyen çiftliklerden elde ediliyor. Doğadan ilham alan bu tarım uygulamaları, toprağa karbonu emmesi, suyu tutması ve biyoçeşitliliği geri kazanması için dinlenme şansı tanıyarak Timberland’in hedefiyle paralel olarak çevre üzerinde net bir pozitif etki yaratmayı amaçlıyor.

Klasik 3 delikli tekne ayakkabılarını dayanıklı ve tırtıklı bot tabanlarıyla buluşturan, yastık dolgulu EVA orta tabana sahip yenilikçi modeller de bu sezon yine bizlerle. Su, enerji ve atık yönetim uygulamaları ile gümüş derece ile sınıflandırılan sürdürülebilir tabakhanelerde elde edilen Better Leather deri ile üretilen kadın ve erkek modeller kauçuk dış tabanları sayesinde ekstra konfor sunuyor. 

Yakın geçmişe kadar tekne ayakkabıları bu kadar sorumlu ve geniş bir seçkiyle sunulmuyordu. Sezonun en gözde Timberland tekne ayakkabısına BEYMEN.COM'dan ulaşabilirsiniz. 

Timberland Tekne ayakkabısı 

 

 

İZLE
Burak Deniz'in Tamamen Elektrikli BMW iX İle Doğada Sürüş Keyfi
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası