Instagram ve Messenger Sohbetleri Birleşiyor
Teknoloji

Instagram ve Messenger Sohbetleri Birleşiyor

Sosyal medya ağları artmış gibi gözükse de Facebook'un hükümdarlığı farklı adımlarla güçlenerek devam ediyor. Facebook'un yeni özelliği: Uygulamalar arası mesajlaşma.

Facebook bir süre önce WhatsApp ve Instagram'ı açarken logosunu görünür kılmıştı. Algıda entegrasyon pratikte devam ediyor. Bu adımda Facebook'un mesajlaşma servisi Messenger ile Instagram'ın Direkt Mesajları birleşiyor. 

 

Bazı kullanıcıların ekranında çıkan yeni bildirim mesajlaşmanın yeni bir yolu var ibaresi ile 'müjdelendi'. Daha önce Facebook tanıdıklarını takip etmeyi öneriyordu artık direkt olarak kontaklarınız ile Instagram'da bağlı olmasanız da mesajlaşabileceksiniz. Bu özellik yeni emoji reaksiyonları, daha renkli bir mesajlaşma ekranı ve 'kaydırarak cevapla' özellikleri ile kullanıma sunulacak. 

Güncellemenin sağlandığı kullanıcılar bu özelliğe geçmeyi kabul edince DM ikonunun yerine Messenger ikonu görünüyor. Özellik henü aktif değil fakat dahasının geleceği haberi yılın ilk aylarında verilmişti. Bu entegrasyon WhatsApp'ı da kapsayacak ve kullanıcılar birbirlerine çapraz uygulamalar üstünden ulaşabilecek. 

Tüm bu bağlantı örgüsünü düşününce, kişiler arası düğüm olmamak, iş ve sosyal çevreyi, daha yakın kontakları ayırmak git gide zorlaşıyor hissine kapılıyor ve ekranımda çıkarn teklifi reddediyorum. Ama yakın gelecekte akıntıya kapılacağıma eminim.

 

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası