Konsolların yeni kralı: PS Vita

PSP’nin veliahtı PS Vita, akıllı telefonlara karşı

24 Şubat 2012

Konsolların yeni kralı: PS Vita

Bilgisayar ve konsol oyunlarına düşkün olmak yiğitliğin şanındandır. Bugüne kadarki hayatınızda oyun oynamaya ayırdığınız zamanı kabaca bir hesaplamaya kalkarsanız, çıkan sonuç dramatik olacaktır. Peki bu oyun oynamaktan vazgeçmeniz için geçerli bir sebep mi? Tabii ki hayır! O zaman Sony’nin yeni harikası, pırıl pırıl HD ötesi grafikli avuç içi oyun makinesi PS Vita ile tanıştığınıza memnun olacaksınız.

PS Vita’nın en yenilikçi özelliği PlayStation 3 oyunlarına katılım gösterebilmesi. Yani siz daha taksideyken, erken başlayan bir PS3 oyun partisine elinizde PS Vita varsa katılabiliyorsunuz. Dahası Cloud tabanlı veri sistemiyle, PS3 oynarken kaydettiğiniz bir oyuna PS Vita’da devam edebiliyorsunuz. Oturma odasındaki büyük ekran televizyonu işgal etme niyetindeyseniz haberler pek iyi değil, PS Vita’nın video çıkışı bulunmuyor. El konsollarında bir ilk olarak, ön ve arka yüzündeki kameralar sayesinde, zenginleştirilmiş gerçeklik (augmented reality) deneyimi üzerine kurulu oyunlar PS Vita’da oynanabiliyor.

Yenilenen işletim sistemine alışmak biraz zaman alabilir. Dokunmatik ekran ve dokunmatik arka yüzeyiyle kendi kontrol temalarınızı oluşturabiliyor ve konsulun tamamını bir kontrol aracı olarak kullanabiliyorsunuz. Ve grafikler; HD de neymiş? Daha küçük olması beklenen ekran daha büyük ve göz alıcı grafiklerle geldi. Bunun yan etkisiyse PS Vita’nın cepte taşınmasını zorlaştıran boyutları: PS Vita gerçekten büyük ama neyse ki çok da hafif. 

PS Vita, güçlü bir donanım ve yenilikçi bir tasarımla, el konsollarının yeni kralı olabilecek kadar başarılı ama aslında akıllı telefon oyunlarıyla zor bir rekabete kalkışan yalnız bir savaşçı.


Kararsız Kalanlar için Karşılaştırdık: iPhone XS vs. iPhone XR

TEKNOLOJİ | Kararsız Kalanlar için Karşılaştırdık: iPhone XS vs. iPhone XR

iPhone için En İyi Alternatif Şarj Kabloları

TEKNOLOJİ | iPhone için En İyi Alternatif Şarj Kabloları

Müzik Zevkinizi Doruğa Çıkaracak 7 Kulaklık

TEKNOLOJİ | Müzik Zevkinizi Doruğa Çıkaracak 7 Kulaklık

Sony PlayStation 5’den Yeni Haber Var

TEKNOLOJİ | Sony PlayStation 5’den Yeni Haber Var

Leica Sofort Yeni Rengiyle Geliyor

TEKNOLOJİ | Leica Sofort Yeni Rengiyle Geliyor

Sony Playstation 1 Minyatür Versiyonuyla Geri Dönüyor

TEKNOLOJİ | Sony Playstation 1 Minyatür Versiyonuyla Geri Dönüyor

Daha Fazla Göster