Teknoloji ve Modanın Koalisyonu: Huawei x Gentle Monster
Teknoloji

Teknoloji ve Modanın Koalisyonu: Huawei x Gentle Monster

Giyilebilir teknolojinin son ürünü Huawei x Gentle Monster akıllı gözlük, mercek altında!

Apple'ın 'Show Time' çıkarmasından sonra, Huawei de 'RewriteTheRules' etkinliğiyle karşı atağa geçti. Çin merkezli marka, P30 ve P30 Pro'yu tanıttığı etkinlikte, beklenmedik bir teknoloji ürünüyle, kalpleri ağızlara getirdi. Huawei, giyilebilir tasarımlar için Güney Koreli gözlük markası Gentle Monster ile, beklenmedik bir iş birliğine imza attı. 

19-03/27/huawei-gentle-monster-eyewear-5.jpg

Akıllı gözlükte beklenenin aksine kamera bulunmuyor ve bu da gözlüğün normal bir gözlük gibi görünmesini sağlıyor. İşlevsellik açısından ise kullanıcılar, telefon görüşmelerini gözlük saplarına dokunarak cevaplayabilecek ve gözlüğün üstünde bulunan çift mikrofon ve hoparlör sayesinde görüşmelerini gerçekleştirebilecek. Bunun yanı sıra akıllı gözlükler, Apple AirPod'lara benzer bir şekilde şarj edilebilecek. Suya ve toza dayanıklılık konusunda IP67 sertifikasına sahip olan yeni nesil tasarımlar, 2200 mAh kapasiteli pile sahip kutusu aracılığıyla kablosuz olarak şarj edilebilecek. Ayrıca Huawei, akıllı gözlüklerin ses asistanı erişimine sahip olacağına söz veriyor.

Hakkında çok az ayrıntıya sahip olunan yeni teknoloji ürünü için şimdilik bir fiyat açıklanmış değil. Ancak önümüzdeki Temmuz ayından lansmanının yapılması bekleniyor. 

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası