Tomorrowland Rehberi

Tomorrowland Rehberi

Gittik, gördük, dans ettik ve bir sonraki sene için hayat kurtaracak bilgilerle geri geldik. Tomorrowland'e yakından baktığımız video ve festival ile ilgili bilmeniz gereken her şey burada!

19-21 Temmuz arası dünyanın en büyük elektronik ve EDM müzik festivallerinden Tomorrowland için Belçika'nın Boom kasabasındaydık. 3 gün 3 gece, yüz binlerce insanın muhteşem bir enerjiyle ve keyifle eğlendiği bu festival, üzerimizde yurda döndükten haftalar sonra bile geri dönüp baktığımızda daha dün çimlerin üzerinde dans etmişiz gibi hissettirecek kadar büyük bir etki bıraktı. 

Bu anları sadece yazarak anlatmak eksik kalır diye düşünerek, festivalin her gününden gözümüze takılan detayları sizinle paylaşmak için bir video hazırladık. Videoyu izledikten ve fotoğraflara baktıktan sonra "Ben bu festivale kesin gitmeliyim!" diyecekler için ise tüm deneyimlerimizi bir araya getirip bir rehber oluşturduk.

beaking

BİLET! 

Festivale gitmek istiyorum dediğiniz anda yapmanız gereken ilk şey satışa çıktığı andan itibaren dakikalar içerisinde tükenen biletlerden birini elinize geçirmek. Hızlı davranmak ve her zaman takip yapmak sahip olmanız gereken iki en önemli özellik. Tomorrowland 2020 için kolları şimdiden sıvamanızda yarar var. Tüm detaylar ve duyurulardan anında haberdar olmak için ise bu adresi takip etmenizi öneririz. 

UÇAK!

Biletleri garanti altına aldıktan sonra ise zaman kaybetmeden Belçika uçak biletinizi ayırtmanız önemli. Zira festival dünyaca ünlü bir organizasyon olduğundan o tarihlerde on binlerce insanın aynı destinasyona yolculuk etme arzusu bilet fiyatlarını hızlıca ikiye katlayabiliyor. 

beaking

KONAKLAMA VE İHTİYAÇLAR! 

Biletinizi aldınız, uçağınızı ayarladınız... Şimdi sıra kamp malzemelerinizi toparlamakta. Bu hazırlık süreci festivalde hangi konaklama opsiyonunu seçtiğine göre değişiyor. Festivalden önce bu yazıda detaylarıyla açıkladığımız kamp alanlarından hangisinde kalacağınıza göre yanınıza tuvalet kağıdından suya, havludan yiyecek içeceğe hatta kendi tüplü ocağınıza kadar bir çok şey almanız gerekiyor. İlk anda yapılacak çok fazla iş varmış gibi görünebilir ancak 15 senedir sorunsuz işleyen bir festivale katıldığınızı düşünürsek tüm bu bahsedilen ihtiyaçlar zaten sizin için kamp alanının etrafında alabileceğiniz parçalar haline dönüşüyor. 

HAVA MUHALEFETİ

Tomorrowland yolunu tutmadan önce Belçika'nın havasının sağı solu belli olmaz diyenlere güvenin! Festivalin ilk günü 40 derece hissettiren ve gübeş kremi olmadan gezdirmeyen hava, ikinci günün startını bardaktan boşalırcasına yağmur ve fırtına ile verdi. Yarım saat aralıksız devam eden bu kıyamet hızlı bir şekilde yerini yine 40 derecelik güneşe bıraktığında bu kadar hazırlıksız yakalandığımıza biz bile inanamadık. İkinci hafta sonu hiç durmayan yağmurda dans eden binlerce insanın fotoğraflarını gördüğümüzde ise yanımıza almamız gereken en önemli itemlerden birinin yağmur çizmesi ve yağmurluk olduğuna kesin kanaat getirmiştik. Siz siz olun bu ikisi çantanızda olmadan uçağa binmeyin. (Her ihtimale karşı yağmurlukları festival alanının içerisindeki hediyelik eşya dükkanlarından temin de edebileceğinizi not edebilirsiniz.)

beaking

TELEFON ŞARJLARI 

Festival katılımcılarının en büyük kabusu "biten telefon şarjı" sorununu ortadan devasa şarj üniteleri ile kaldıran Tomorrowland gönlümüzü kazanmaya 3 gün boyunca hiç durmadan devam etti. Hepsi birbirinden yaratıcı tasarımlara sahip olan ve alanın farklı uçlarında yer alan bu üniteler festival boyunca hizmetinizde oluyor. Tek yapmanız gereken festival bilekliğinize yüklediğiniz Pearl'ler ile telefonunuzu bir kasaya koymak ve şarj olmasını beklemek. 

SAATLERE DİKKAT

Alanda dikkat etmeniz gereken en önemli detaylardan bir tanesi festival kapılarının açıldığı zaman aralıkları. "Kapıların açılışından itibaren saat 17:00'ye kadar bir kez giriş yaptıysanız DreamVille alanına çıkışınıza izin verilmiyor. Çıkmak isterseniz saat 19:00'a kadar geri giremiyorsunuz" gibi güvenlik nedeniyle uygulanan değişik zamanlama kuralları mevcut. Girişlerinizi yapmadan önce bu detayları sormanızda yarar var. 

 

beaking

Tüm bunlara dikkat ederek muhteşem bir festival deneyimi yaşayacağınızı ve her anınızı unutulmaz kılacağınızı tecrübeyle sabitlemiş bir ekip olarak gönül rahatlığıyla garanti edebiliriz. Şimdiden iyi eğlenceler!!! 

İZLE
Zamansız Ritmin Peşinde: Murat Uncuoğlu
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası