Alternatif 14 Şubat'ın adresi Çukurcuma

Alternatif 14 Şubat'ın adresi Çukurcuma

The House Hotel Galatasaray'ın özel programı size ve sevgilinize şehrin kalbinde sıra dışı bir gün vadediyor.

Tanzimat sonrası İstanbul’a göç eden Montenegro’lu Zenovitch ailesi tarafından konut olarak inşa edilen ve döneminin tüm mimari özelliklerini taşıyan Zenovitch Apartmanı, şimdilerde The House Hotel projesinin ilk halkası “The House Hotel Galatasaray” olarak hizmet veriyor. Farklı temasıyla göze çarpan otel, 'farklı' bir Sevgililer Günü planı yapanlara yönelik bir program sunuyor. Programa açık büfe kahvaltı, hoşgeldin kokteyli, şarap ve Sevgililer Günü temalı çikolatalı cookie ikramı dahil. Üstelik odanızda taze çiçekler ve güller de sizi bekliyor.

Pera’nın en karakteristik bölgelerinden Çukurcuma’nın kalbinde yer alan The House Hotel Zenovitch Ailesi’nin “şık fakat alçakgönüllü” yaşam tarzından etkilenerek dizayn edilmiş. Otelin odaları da bu keyifli stilin devamı niteliğinde.

Zamanın “Ötesi”nde Romantizm
Banyolar The House Hotel Galatasaray’ın en güzel bölümlerinden. Vintage esintili lavabo ve armatürler otelin dokusuna son derece uygun ve elegan. Banyodaki geniş varaklı ayna, şıklığıyla olduğu kadar işlevselliğiyle de beğeni kazanıyor. Ayrıca duş kabinlerinin banyoda değil de odanın içinde bulunduğunu bir kez daha belirtmekte fayda var.

Otelin en üst katında bulunan Lounge, otelin geri kalanıyla hafif bir tezat yaratacak biçimde “chalet” havasında. Şöminesi, sütlü kahve rengi deri koltuklarıyla Galata Kulesi ve Beyoğlu Manzarası eşliğinde kahvaltınızı yapıp, kahvenizi yudumlayabileceğiniz bu lounge otelin en beğenilen bölümlerinden.

“Pera” semtinin adı Rumca’da “Ötesi” anlamına geliyor. Siz de bu hoş rastlantıdan yola çıkarak zamanın “ötesinde” bir romantizm eşliğinde Sevgililer Günü anılarınızı ölümsüz kılmak isterseniz bu programı düşünebilirsiniz.

İZLE
Burak Deniz'in Tamamen Elektrikli BMW iX İle Doğada Sürüş Keyfi
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası