Cilt Bakımı: Arındırıcı ve Ölü Hücre Temizleyici Ürünler
Bakım

Cilt Bakımı: Arındırıcı ve Ölü Hücre Temizleyici Ürünler

Günlük bakım ritüeli henüz sadece nemlendiricilerden oluşan erkekler için konunun ölü deri hücrelerine gelmesi zaman alabilir. Aslında cildinizi yeteri kadar temizleyemiyorsanız kullandığınız diğer bakım ürünlerinin sağlayacağı faydalardan da daha az yararlanmış oluyorsunuz, buna nemlendiriciler de dahil.

Ölü hücre temizleyiciler (bkz. exfoliators) ve scrub’lar gözeneklerinize biriken ölü hücreleri azalttığı için kullandığınız diğer bakım ürünlerinin cildiniz üzerindeki etkilerini de arttırır. Bu etkiye sahip ürünleri dikkatli bir şekilde uygularsanız yüzünüz olası tıraş zamanları için de hazır hale gelir ve -en önemlisi kıl dönmeleri azalır.

Günlük kullanılması gereken bakım ürünlerinden (nemlendiriciler gibi) farklı olarak ölü hücre temizleyicilerin ve scrub’ların haftada en fazla üç defa kullanılması öneriliyor. Hatta hassas bir cildiniz varsa, haftada bir defa kullanmanız yeterli olabilir. Yüzünüz cildinizin en hassas bölümü ve bu yüzden diğer tüm bakım ürünlerinde olduğu gibi ölü hücre arındırıcı ürünleri yüzünüze nazikçe dairesel hareketlerle uygulamalısınız.

 

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası