Erkekler için Kozmetik İşlemler Rehberi
Bakım

Erkekler için Kozmetik İşlemler Rehberi

Akne, lekeler ve kırışıklıklar; mevcut teknolojiyle boy ölçüşemez. Estetik müdahalelerle ilgili nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız temel adımlara dair detaylı bilgileri burada bulabilirsiniz.

Nip Tuck / Ryan Murphy Prod. Warner Bros.

Henüz uçan arabalarımız olacak kadar teknoloji gelişmedi, hatta elimizde sadece Hızlı ve Öfkeli serisinden çıkan son film var. Ancak, son birkaç yılda toplumun büyük ilerleme kaydettiği alanlardan biri, erkekler için botoks uygulamaları ve sizi biraz daha genç gösterecek kozmetik gelişmeler. Örneğin modern çağda artık saç ekimi diye bir gerçek var. (Ünlü erkeklerin artık neden hiç kelleşmediğini merak etmiş miydiniz?)

Cilt bakımında devrim biraz yavaş ilerliyor ama ilerliyor. Botoks ve lazerle cilt yenileme gibi tedaviler giderek daha yaygın hale geliyor. Sivilceniz varsa, tretinoin ve salisilik asit gibi topikal tedavilerden çok daha fazla silahınız var artık elinizde. Artık basit bir enjeksiyon kırışıklıkları önleyebiliyor veya gizleyebiliyor, iple gererek cilt sıkılaştırılabiliyor.

Biz GQ ekibi olarak herhangi bir işlemi yaptırıp yaptırmamanız konusunda en az İsviçre kadar bağımsız bir tavır takınıyoruz; bu tamamen sizin ve doktorunuzun tercihi. Bununla birlikte, seçeneklerimizin neler olduğu konusunda biraz fikir sahibi olmak istedik. Bu nedenle günümüzde erkekler için en yaygın olan kozmetik işlemler konusunda uzman Doktor Gary Linkov'a danıştık. Bahsettiğimiz herhangi bir şey kulağınıza ilginç geliyorsa, aynı yaklaşımı benimsemek isteyeceksiniz: Bir dermatolog, estetik cerrah veya bu alanda yetkin bir medya uzmanına danışmak. Bu işlemlerin maliyeti büyük ölçüde değişkenlik gösteriyor - bazı ışık dolguları daha ucuzken birçok lazer tedavisi çok daha maliyetli olabiliyor. Birçok faktör ve hatta yaşadığınız yere bağlı. Bu nedenle, hangi botoksun veya bir kozmetik işlemin yüzünüz için en iyisi olduğuna dair net bir resim veremesek de, nereden başlayacağınız konusunda ipuçları burada.

GQ

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası