Saç Dökülmesi Problemine Alternatif Son!
Bakım

Saç Dökülmesi Problemine Alternatif Son!

Baran: Saç dökülmesine nasıl bakıyoruz? Problem olarak mı? Yoksa doğal bir süreç mi? Dila: Gerçekten saç dökülmesi bir problem mi? Birçok karizmatik kel de var.

B: Erkeklerin yıllardır belki de estetik olarak en büyük ‘problemi’ saç dökülmesine/ azalmasına başka bir algıyla yaklaşmak istiyoruz çünkü tek çözüm yok.  

 

D: Evet başka bir algıya ihtiyacımız olduğu ortada. Tenisçi bandı takan erkekleri sokaklarda çok görmeye başladık. Devir saç ektirme devri adeta.

 

B: Devir saç ektirme devri, haklısın. Ama bu anlayabildiğim bir şey değil. Neden bu kaçınılmazdan kaçmaya çalışıyoruz ki? Kellikle stil sahibi olmak gayet mümkün.

 

D: Kesinlikle. Bazı erkeklerin havası belki de saçsızlığında saklı. Asker tıraşı denince aklımıza güçlü bir erkek imajı gelmiyor mu? 

 

B: Dediğin gibi hem güçlü bir imaj katıyor, hem de aklıma bazı sapyoseksüel kel ikonlar geliyor. Örneğin: Prison Break dizisinde saçsıza yakın asker tıraşıyla Dominic Purcell. Yarattıkları zeki ve güçlü imajını baya bir pekişmişti.

 

D: Wenworth Miller’ın da gizli hayranlarından biri değilim desem yalan olur. Doğrusu hiç saça ihtiyacı yok. Dövmeleri ve karakteri yeter, zekasından ise kim etkilenmez ki…

 

B: Belli ki sadece etkilenen sen değilsin, GQ Türkiye’nin eski kapak yıldızlarından Wesley Sneijder’in de Wenworth’ten etkilendiğini biliyoruz. Saçsız, zeki, dövmeli başarılı ve ikon…

 

D: Akla Jeremy Meeks de gelmiyor mu? 

 

B: ‘Dünyanın en yakışıklı mahkumu’  akla geliyor tabii.. Sosyal medyada gündem olduktan sonra modelliğe ve oyunculuğa adım atmıştı. Saçsız ve sakalsız sert tavrı, moda dünyasında keskin hatların temsilcisi olmuştu. 

 

D: Listeyi oldukça uzatabiliriz. Bu açıdan bakınca saç dökülmesinin bu kadar büyük bir problem olması aslında çok gereksiz gibi.

 

B: Önemli olan problemi çözmek değil, problem olan algıyı yıkmak. Kelliği saç modelleri arasına eklemek hiç de mantıksız bir tercih değil aslında. 

 

D: Süper bir tercih de olabilir. Bana soracak olursan doğal ol, kendine güven ve kafana bunları takma derim.

 

B: Katılıyorum, gidenin arkasından ağlanmaz. Dökülüyorsa, kes gitsin!


Saç dökülmesi sürecini yavaşlatmak için de izleyebileceğiniz birkaç yol var,

Saçlarıyla vedalaşmış ilham alabileceğniz karizmatik birçok ünlü de...

 

 

İZLE
Spot Işıkları Kuliste: Chris Appleton
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası