Saç Dökülmesi Problemine Alternatif Son!
Bakım

Saç Dökülmesi Problemine Alternatif Son!

Baran: Saç dökülmesine nasıl bakıyoruz? Problem olarak mı? Yoksa doğal bir süreç mi? Dila: Gerçekten saç dökülmesi bir problem mi? Birçok karizmatik kel de var.

B: Erkeklerin yıllardır belki de estetik olarak en büyük ‘problemi’ saç dökülmesine/ azalmasına başka bir algıyla yaklaşmak istiyoruz çünkü tek çözüm yok.  

 

D: Evet başka bir algıya ihtiyacımız olduğu ortada. Tenisçi bandı takan erkekleri sokaklarda çok görmeye başladık. Devir saç ektirme devri adeta.

 

B: Devir saç ektirme devri, haklısın. Ama bu anlayabildiğim bir şey değil. Neden bu kaçınılmazdan kaçmaya çalışıyoruz ki? Kellikle stil sahibi olmak gayet mümkün.

 

D: Kesinlikle. Bazı erkeklerin havası belki de saçsızlığında saklı. Asker tıraşı denince aklımıza güçlü bir erkek imajı gelmiyor mu? 

 

B: Dediğin gibi hem güçlü bir imaj katıyor, hem de aklıma bazı sapyoseksüel kel ikonlar geliyor. Örneğin: Prison Break dizisinde saçsıza yakın asker tıraşıyla Dominic Purcell. Yarattıkları zeki ve güçlü imajını baya bir pekişmişti.

 

D: Wenworth Miller’ın da gizli hayranlarından biri değilim desem yalan olur. Doğrusu hiç saça ihtiyacı yok. Dövmeleri ve karakteri yeter, zekasından ise kim etkilenmez ki…

 

B: Belli ki sadece etkilenen sen değilsin, GQ Türkiye’nin eski kapak yıldızlarından Wesley Sneijder’in de Wenworth’ten etkilendiğini biliyoruz. Saçsız, zeki, dövmeli başarılı ve ikon…

 

D: Akla Jeremy Meeks de gelmiyor mu? 

 

B: ‘Dünyanın en yakışıklı mahkumu’  akla geliyor tabii.. Sosyal medyada gündem olduktan sonra modelliğe ve oyunculuğa adım atmıştı. Saçsız ve sakalsız sert tavrı, moda dünyasında keskin hatların temsilcisi olmuştu. 

 

D: Listeyi oldukça uzatabiliriz. Bu açıdan bakınca saç dökülmesinin bu kadar büyük bir problem olması aslında çok gereksiz gibi.

 

B: Önemli olan problemi çözmek değil, problem olan algıyı yıkmak. Kelliği saç modelleri arasına eklemek hiç de mantıksız bir tercih değil aslında. 

 

D: Süper bir tercih de olabilir. Bana soracak olursan doğal ol, kendine güven ve kafana bunları takma derim.

 

B: Katılıyorum, gidenin arkasından ağlanmaz. Dökülüyorsa, kes gitsin!


Saç dökülmesi sürecini yavaşlatmak için de izleyebileceğiniz birkaç yol var,

Saçlarıyla vedalaşmış ilham alabileceğniz karizmatik birçok ünlü de...

 

 

İZLE
Burak Deniz'in Tamamen Elektrikli BMW iX İle Doğada Sürüş Keyfi
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası