Bakım

Saç Dökülmesini Nasıl Önlersiniz?

Kellik genelde genetiktir ancak yapabileceğiniz birşeyler var. Saç dökülmesini yavaşlatmak ve önlemek için yapabilecekleriniz çeşitli.

Muhtemelen her erkek gibi siz de saç dökülmesine nasıl karşı koymanız gerektiğiyle çok ilgileniyorsunuz. Sonuçta herkes saçını kaybetmek yerine tutmayı tercih eder. Kel görünüm yakışsa bile yine de bir seçeneğinin olmasını tercih edersin, değil mi? Ve "Zaman” henüz saç çizginizi yenmeye başlamamış olsa bile, ilk etapta saçlarınız varken proaktif davranarak saç dökülmesinin önüne geçmek önemli.

Çok sayıda pahalı cihaz ve prosedür olsa da (bazıları hileli, bazıları her kuruşuna değer), her erkek için en iyi sonucu veren bir temel kurallar seti var. Kolayca uygulayabileceğiniz bu kurallar, çok fazla finansal yatırım yapmadan ve vücudunuzun geri kalanı için sayısız sağlıklı fayda sağlayarak saç dökülmenizi ciddi şekilde yavaşlatabilir.

NYC'nin en önemli dermatologlarından biri olan Dr. Michele Green ile konuştuk. Dr. Green, hastalarına zaten sahip oldukları saçları korumak ve güçlendirmek için yapmaları gerekenleri anlatıyor. Onun yönergelerini dinleyerek birkaç ay içinde uzun süreli sonuçlar görmelisiniz ya da saç dökülmesi başladıysa en azından bir değişiklik fark etmelisiniz.

!! Bu içerik tıbbi tavsiye olarak değerlendirilmemelidir. Bilgilendirici amaçla hazırlanmış ve yayınlanmıştır. !!

GQ US

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası