Bella Hadid Adidas SL72
Moda

Bella Hadid'in Yeni Spor Ayakkabıları Bir Sonraki Samba Alternatifi Olabilir

New York sokakların süpermodel, bir sonraki büyük sneaker trendi olmaya bir silueti "super light"ı tercih etti.

Adidas Samba'nın şu anda herkesin favori spor ayakkabısı olduğu bir sır değil - ama Bella Hadid'i bunun dışına tutuyoruz. Hollywood'daki isimlerin (Austin Butler, Timothée Chalamet, Katie Holmes ve diğerleri) aksine, Amerikalı süpermodel şehrin bir sonraki başkanının habercisi oldu. Basit. Retro. Ve bir sonraki büyük Samba alternatifi olma potansiyeline sahip.

Eskitilmiş kahverengi bir deri ceket giyen Hadid, bunu şeffaf beyaz bir atlet ve Levi's marka bootcut kot pantolonla (tabii ki vintage) eşleştirdi. Diğer modeller New York Moda Haftası'nın yoğunluğu içindeyken, Hadid iyi bir amaç için takvimini bir süreliğine sessize alıyor.

Bella Hadid'in Yeni Spor Ayakkabıları Bir Sonraki Samba Alternatifi OlabilirGotham

Ve iyi bir çift spor ayakkabıyla karşımıza çıkıyor. Her zamanki tercihini Adidas SL 72 ile değiştiren bu temiz ve arşivlik siluet tam da doğru zamanda fotoğraflanıyor. Samba'nın (ve daha az ölçüde Gazelle'nin) bitmek bilmeyen yükselişine rağmen, dünyayı bir sonraki büyük spor ayakkabı için hazırlıyor.

Bu siluet ilk kez 1972 yılında Münih Yaz Olimpiyatları için tanıtılmıştı. İki yıl önceki 50. doğum gününde Adidas, bu ayakkabıyı orijinal şekli ve formuyla resmi olarak yeniden piyasaya sürdü. Nefes alabilen naylon yapısı, süet kaplamaları ve deri detaylarıyla bu ayakkabı, Samba'nın daha şık ve daha aerodinamik bir versiyonu. Ancak onu daha da iyi yapan şey, ultra rahat EVA köpük orta tabanı ve Süper Hafif (veya kısaca "SL") olması.

Tarihteki en iyi atletlerden bazıları SL 72'den başkasını giymiyorsa ve dünyanın en büyük süper modellerinden biri SL 72'yi seviyorsa, muhtemelen siz de SL 72'yi sevmelisiniz.

Bu içerik BRITISH GQ web sitesinde yayınlanmıştır.

İLGİLİ İÇERİKLER Sneakers Adidas
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası