Çalışma Alanınıza Birkaç Adımda Stil Katın

“Aslan yattığı yerden belli olur” derler ya, aslında bu sözü günümüzde ‘çalıştığı yer’ diye de uyarlayabiliriz. Çalışma alanınız size dair çok şey anlatır. ‘Doğru şeyleri’ anlattığından emin olmak için tavsiyelerimize kulak verin.

19 Temmuz 2017

Çalışma Alanınıza Birkaç Adımda Stil Katın

Birazcık dağınıklık iyidir; bomboş bir çalışma alanı sadece iç sıkıcı olmakla kalmaz, motivasyonu da düşürür. Hem bir de dışarıdan bakıldığında gün boyunca hiçbir şey yapmıyormuş gibi gözükürsünüz. Yine de bu sizi düzenli olmaktan alıkoymasın. Patronunuz veya mesai arkadaşlarınız, çalışma masanızı gören herkes sizin hakkınızda bir yargıya varacak ne de olsa. Merak etmeyin; ‘organize’ olmak hiç de sandığınız kadar zor değil.

Her şey yerli yerinde

Evet, gün içinde çalışırken bir anda tüm eşyaları masanızda yığın haline gelmiş bir şekilde bulabilirsiniz. Oysa her şey yerli yerinde olsa, aradığınızı da kolayca bulabilirsiniz. Şimdi sakince, kalemlerinizi kalemliğe, kitapları raflara, kağıtları klasörlere yerleştirin. Azıcık uğraşacaksınız ama sonrasında bir şeye ihtiyaç duyduğunuzda zaman kazanacaksınız.

Pratik olun

Masanızı toplamak için elinize geçen her şeyi çekmecelerinize tıkıştırmayın. Böylesi daha kolay geliyor biliyoruz ama çekmecelerinizi düzenli tutmaya özen gösterin. En iyisi pratik olmak. Üst çekmecelere, elinizin altında olmasını istediğiniz, en çok kullandığınız eşyaları yerleştirin. Böyle hayat daha kolay olacak, bize inanın.

Burası ‘sizin’ alanınız

Birazcık kişiselliğin kime zararı olabilir ki? Sevdiklerinizin fotoğraflarını çerçeveletip masanıza koyabilirsiniz (hem gününüz güzelleşir) ya da küçük bir yeşillikle çevrenize tazelik katabilirsiniz (ofis masasında otururken doğaya hasret kalmayın). Buradaki en önemli kural ‘abartmamak’; neticede ‘az’, ‘öz’dür; değil mi?


İş Hayatının 22 Yeni Görgü Kuralı

BUSINESS | İş Hayatının 22 Yeni Görgü Kuralı

Online İşinizi Geliştirmenin 3 Yolu

BUSINESS | Online İşinizi Geliştirmenin 3 Yolu

Dünyanın En Başarılı Bazı CEO'larından Mentorluk İpuçları

BUSINESS | Dünyanın En Başarılı Bazı CEO'larından Mentorluk İpuçları

Çok İşliler

BUSINESS | Çok İşliler

Kurumsal Hayattaki Son 90 Günüm Nasıl Geçti?

BUSINESS | Kurumsal Hayattaki Son 90 Günüm Nasıl Geçti?

Markalardan Yeni Beklentimiz: Aktivizm

BUSINESS | Markalardan Yeni Beklentimiz: Aktivizm

Daha Fazla Göster