Warren Buffett'a Göre Milyoner Olmak İçin Uymanız Gereken 5 Kural
Business

Warren Buffett'a Göre Milyoner Olmak İçin Uymanız Gereken 5 Kural

İlk milyonunuzu kazanmak istiyorsanız, milyoner olma konusunda danışmanız gereken şey milyarder Warren Buffett'ın kurallar kitabıdır. İşte kitaptan bazı notlar.

İlk milyonunuzu kazanmak ve "milyonerler kulübüne" katılmak istiyorsanız, Warren Buffett'ın tavsiyeleri sizi milyoner olma konusunda doğru yönlendirebilir. Amerikalı iş insanı Warren Buffett, 92 yaşında ve 117 milyar dolarlık net servetiyle dünyanın en zengin beşinci kişisi. Nebraska'dan gelen Berkshire Hathaway Inc. şirketinin CEO'su, ilk hisse senedini satın aldığı 11 yaşından itibaren iş dünyasına ve yatırımlara ilgi duyan, kendi kendini yetiştirmiş bir milyarder olarak kabul ediliyor. Çoğumuzun hayatı yeni yeni anlamaya başladığı 30 yaşında, Buffett çoktan 1 milyon dolarlık bir net servet biriktirmişti.

Bu adamın para kazanma ve finansal değerinizi artırma konusunda bir iki şey bildiği çok açık. Buffett'ın finansal mükemmelliğe giden yol haritasını izleyerek milyoner olma hayaliniz gerçek olabilir.

Milyoner olmanın kuralları

Buffett'ın 1998 yılında yayınlanan kitabı The Essays of Warren Buffett: Kurumsal Amerika İçin Dersler, iş dünyasına nasıl yaklaştığı ve uzun vadeli yatırımlar söz konusu olduğunda düşünce süreci hakkında fikir veriyor. Ancak milyarder, geçen süre zarfında, konu servetinizi oluşturmak olduğunda bazı değerli tavsiyelerini paylaştı.

GQ HİNDİSTAN

İLGİLİ İÇERİKLER warren buffett milyoner olmak
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası