DAHASI+

Çevreye Duyarlı Koşu Deneyimi

2024 yılına kadar tüm ürünlerinden ham polyester kullanımını tamamen kaldırarak sadece yüzde 100 geri dönüştürülmüş polyester kullanacağını duyuran adidas’ın geri dönüştürülmüş okyanus atıklarından elde edilen yeni koşu ayakkabısı Ultraboost 20 Primeblue, beyaz üzerinde kullanılan üç mavi çizgi ile okyanuslara, ikonikleşen topuk tabanının çerçevesinde kullanılan turuncu ile de mercanlara ve tüm deniz canlılarına selam gönderiyor.

Sporun hayatları iyi yönde dönüştürme gücüne inanan adidas, sportif aktivitelerin giderek daha fazla kişinin hayatına girmesine katkıda bulunmaya devam ediyor. Marka bu yaklaşımını, deniz ve kıyılarda büyük miktarda bulunan plastik atığın önüne geçmeyi hedefleyen çevreci bir bakış açısıyla da birleştiriyor. 2016 yılından bu yana çevreci kuruluş Parley ile okyanuslardaki plastik atıkları toplayıp ayakkabıya dönüştüren adidas, bu yıl yepyeni bir modelle, herkesi çevreye duyarlı koşu deneyimine davet ediyor.

Geri dönüştürülmüş okyanus atıklarından elde edilen çevreci model Ultraboost 20 Primeblue, adidas’ın yüzde 20 daha fazla yastıklama sağlayan Boost orta tabanına sahip. Hızlı tepki veren bu taban, her adımda size enerji dönüşümü sunarak daha uzun süreli bir koşu performansı vaat ediyor.

Bir çift ayakkabı, denizlerden çıkarılan 11 plastik şişeden elde ediyor. 2019 yılında da 11 milyon adet üretim hedefini gerçekleştiren ve geri dönüşümlü okyanus plastiklerinden elde edilmiş ilk performans ürünlerini yaratan marka, 2024 yılına kadar tüm ürünlerinden ham polyester kullanımını tamamen kaldırarak sadece yüzde 100 geri dönüştürülmüş polyester kullanmayı planlıyor.

 

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası