Clubhouse Uygulamasının İkonu Axel Mansoor İle Tanışın
DAHASI+

Clubhouse Uygulamasının İkonu Axel Mansoor İle Tanışın

Evet bu o. Artık sürekli telefonuna düşen Clubhouse bildirimlerinde ve Clubhouse uygulaması üzerinde resmi olan müzisyen: Axel Mansoor. Onunla yeni çıkan single’ını, erkekler için ruh sağlığını ve Clubhouse’u konuştuk.

Fotoğraf: Zach Bell

Axel seni yeni single’ın için tebrik ederiz. Bu şarkı ne anlatıyor?

Biz bu dünyaya nasıl ve ne şekilde geleceğimiz seçmedik. Ama insanlar nasıl olduğumuzla, nasıl göründüğümüzde dalga geçmeyi hiç bırakmadı. Kontrolümüz dışında olan bir şey için eleştiriliyoruz çoğu zaman ve yaşananlar bazen acı verici oluyor. Ve acı çekmekten daha kötü bir şey varsa o da acı çekerken yalnız hissetmek. O acıyı paylaşabileceğin insanlar varsa orada büyük bir güç var. O hissiyat çok önemli çünkü genelde yaşananları içimizde tutuyoruz. İnsanın en büyük düşmanı yine kendisi oluyor. Kafandaki o düşünce sana ‘sen yetersizsin, onlar senden daha iyiler’ diyebiliyor. Ben küçük bir çocukken ten rengim yüzünden zorbalığa uğradım ve bu şarkı da onunla alakalı. 

 

 

Şarkı söylediğin üzere hassas bir konuyu anlatıyor olsa da bir yandan da çok enerjik.

Yaşadığım olaylar sonrasında kendimi sevmeyi öğrendim. Kendi içimdeki çocukla bir iletişim kurmaya başladım. 8 yaşında zorbalığa uğrayan o küçük çocuklakonuşmaya başladım. O çocuk için orada olmayı öğrendim. Bana ihtiyacı olduğunda ona yardım etmeyi. Bazen yine bütün o olumsuz duyguları yaşıyorum ama beni eskisi kadar etkilemiyor. Kötü şeyler yine oluyor ama ben o eski yerlere dönmüyorum. Eskiden olsa oraya dönerdim. O zorbalığa uğrayan çocuğu haklı çıkarırıdım. Ruh sağlığı bu yüzden çok önemli. Ruh sağlığın hakkında konuşabilmek çok değerli. Onu anlayabilmek ve anlatabilmek gerek. Ve erkeklerin de buna hakkı var. Erkekler de zorbalığa uğrayabilir, erkekler de duygularını anlatabilir. Ve siz tek başınıza değilsiniz. Kendinizle bu iyi ilişkiyi kurarsanız dünyayla da kurarsınız. Dünyayı değiştirmek dışarıdaki bir şeyi düzeltmekle gelmeyecek, değişim sende başlayacak. 

 

Clubhouse’da nasıl başladı her şey?

Clubhouse’a 2020 Eylül ayında uygulama henüz bir deneme sürümüyken katıldım, henüz bir tane oda bile yoktu. Uygulamada çok iyi bir ilk deneyim yaşadım. ‘Silly Room’ diye bir oda gördüm ve hemen içine girdim. İçeride 12 kişi vardı ve kimse konuşmuyordu. Başta anlamadım. Sonradan öğrendim ki kapanmdan duran en uzun oda rekorunu kırmaya çalışıyorlarmış ve odanın 6.günüymüş. Kalifroniya’daydım saat gece 1’di. Gruptakilere müzik dinlemek isteyip istemediklerini sordum. Herkes 'hadi' diye bağırmaya başladı. Ve o şekilde başladım orada müzik yapmaya. Vakit buldukça Clubhouse'u açıyor ve insanlara şarkılar söylüyordum. Ocak’ta bir şarkı kulübü başlattık. 'Lullaby Club'. Dedik ki her gün yapalım bunu. Clubhouse daha çok yeniydi. Scooter Braun, Charlie Puth veya Perez Hilton gibi isimle şarkı söylediğim odaya gelmeye başladı. Onlar gelince başka insanlar da gelmeye başladı. Sonra uygulamanın yaratıcıları da gelmeye başladı. Paul Davidson ve Rohan Seth. Ve şarkı kulüplerini yaparken bir mail aldım. Konu başlığı Clubhouse İkonu’ydu ve benim için yeni bir yol başlıyordu.

 

Peki yeni single’ın ve Clubhouse zamanlama olarak nereye denk geliyor?

Yeni single Clubhouse ikonu olmamdan tam 5 gün önce çıktı. Evren bana gülümsüyordu sanki. Şarkı Kulübü, ikon ve şarkı hepsi birbirini tamamladı. Evren her zaman sizin için çalışıyor. Ve size çoğu zaman gülümsüyor, sadece bazen biz bunu fark edemiyoruz. 


İLGİLİ İÇERİKLER Clubhouse Axel Mansoor
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası