Dövme Yaptırmanın En Sessiz Yolu
DAHASI+

Dövme Yaptırmanın En Sessiz Yolu

Sırf aletlerin sesinden korktuğu için dişçi koltuğuna bir türlü oturamayanlar vardır. Dövme de bunun benzeri. Çok istediği halde, korkudan bir türlü stüdyoya gelemeyenlerden biri de siz misiniz?

Tüm sektörler gibi ‘dövme’ de özellikle son 10 yıldır köklü bir değişimden geçiyor. Sosyal medya kullanımı ve dövmeye ilginin gerek müşteri, gerekse ustalar tarafında artışı, malzeme çeşitliliği...  Tüm bunların yanında biz dövme sanatçılarının kullandığı makinelerin gelişimi de sektörü total bir dönüşüme yöneltti. 

 

Bunun -müşteriler açısından- en çok fark edilen kısmı dövme makineleri. Çünkü zaten büyük bir gerginlikle gelinen dövme stüdyolarında o korkutucu sesi duymak gerginliği bir kat daha artırıyordu. Sonrasında daha sessiz, daha hafif olan Rotary makineler hem müşteri, hem de dövme yapan kişi açısından eski bobinli makinelere oranla daha iyi bir deneyim sunmaya başladı.  

 

Şimdi ise dövme makinesi firmaları, karşımıza tamamen kablosuz bir teknolojiyle geliyor. Dürüst olmak gerekirse ‘bizi sadece kablo dağınıklığından kurtaracak’ diye baktığım bu yenilik, makineyi kullanmamla yeni bir boyut kazandı. Çok daha özgür bir hareket kabiliyeti sunmasının yanında hafifliği, Rotary makinelerden bile daha sessiz oluşu bu cihazın dev artıları. 

 

Bu sektör "İleride daha neler yapacaklar acaba?" sorusunu bana sürekli sorduruyor. Düşünüyorum da bundan sonraki adım belki de 5G teknolojisiyle uzaktan dövme yapma imkânına sahip olmaktır :)

Dövme Hakkında Sormaya Çekindiğiniz Her Şey! yazısını buradan okuyabilirsiniz. 

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası