DAHASI+

Futbol Dünyasının En İyi Giyinen İsmi: Hector Bellerin

Hem sporculuğu hem de stiliyle fark yaratan Hector Bellerin’i mercek altına alıyoruz.

18-12/18/gettyimages-1070139782.jpg

Eğer İngiltere Premier Ligi’ni takip ediyorsanız kimden bahsettiğimizi iyi biliyorsunuz. Arsenal’in yıldız oyuncusu Hector Bellerin saha içinde olduğunu kadar dışında da fark yaratan bir isim. Katıldığı etkinliklerde her zaman dikkat çekmeyi başaran ünlü futbolcu stilini bazı temel noktalara borçlu. İşte ünlü oyuncudan stil tüyoları.

Öncelikle Hector, tarzını ifade ederken oldukça rahat olduğunu belirtiyor. ‘Streetwear’ terimini sevmediğini dile getiren ünlü isim sadece kendi hoşuna giden şeyleri tercih ettiğini söylüyor. Barcelona’da dünyaya gelen Bellerin’in ailesi uzun yıllar boyunca kıyafet yapımıyla uğraşmış. Geçmişine döndüğünde her yerde dikiş makinelerine rastladığını hatırlıyor. İspanya’nın moda açısından Londra’nın gerisinde kaldığını belirten Bellerin, İngiltere’de stilini daha rahat yansıttığını dile getiriyor.

Erkek stili için bir takım ifadeleri olan Bellerin’in ilk aklına gelen bir erkeğin doğru terziyi bulması gerektiği. Terzilerin incelik ve zariflik açısından önemli sanatkarlar olduğunu dile getiriyor. Soyunma odasında tarzıyla dikkat çektiğini belirten ünlü futbolcu ilk günlerde takım arkadaşlarının eleştirisine maruz kalmış. Arkadaşlarından biri “Hector, neden ayakkabılarının içine çorap giymiyorsun?” diye sorduğunda onlara rahat hissettiğini ve stilinin bu olduğunu açıklamış. Ünlü futbolcu bu günlerde soyunma odasına baktığında çoğu oyuncunun çorap giymediğini belirtiyor. Bir nevi arkadaşları Hector’un stilini bir açından uyarlamaya çalışmışlar. Skinny kot pantolonların erkekler için son zamanlarda oldukça revaçta olduğunu dile getiren Bellerin’in diğer bir tercihi ise daha rahat kesimli ‘Dickies’ pantolonlar oluyor. Marka olarak Acne Studios’un ürünlerini sevdiğini söylenen ünlü isim büyük logo ve ayakkabı trendlerinin yakın zamanda yok olacağını belirtiyor. Modada her şeyin gelip geçici olduğunu söyleyen yıldız oyuncu, süreci iyi takip etmenin gerekliliklerine dikkat çekiyor.

Futbolun stil anlamında gelişmesi gerektiğini dile getiren Hector, saha içinde olduğunu kadar saha dışında da kendimizi iyi ifade etmemiz gerektiğini düşünüyor. İşte ünlü oyuncunun stilinden dikkat çeken parçalar.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası