IST.FESTIVAL Sanatseverler ile Roma’da Buluşuyor

ISTANBUL’74 tarafından düzenlenen İstanbul Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali 31 Mayıs – 2 Haziran tarihleri arasında Roma’da gerçekleşecek.

31 Mayıs 2019

IST.FESTIVAL Sanatseverler ile Roma’da Buluşuyor

Roma’da bir Türk festivaline hazır mısınız? Yaklaşık 10 yıl önce başlatılan İstanbul Kültür ve Sanat Festivali bu sene yoluna Roma’da devam ediyor. ISTANBUL’74 kurucularının Demet Mütfüoğlu Eşeli ve Alphan Eşeli’nin küratörlüğünde hayata geçecek olan IST.FEST.ROME’a İtalya’nın önemli sanatçıları arasında yer alan Nico Vascellari ve ünlü İtalyan markası Fendi’de destek verecek. Geçtiğimiz yıllarda Zaha Hadid, Tilda Swinton, Harvey Keitel, Kristen Dunst, Terry Gilliam, Courtney Love, George Vidal, Ryan McGinley, Abel Ferrara, Franca Sozzani, Anton Carbijn JR, Serra Yılmaz ve Ferzan Özpetek gibi ünlü isimler katıldığı festival, bu yılda yine iddialı isimlerle karşımızda. Festivalin şu ana kadar açıklanan listesinde Enzo Gucchi, Clemence Poesy, Michele Lamy, Volker Schlöndorff, Arto Lindsat, Ignasi Monreal, Charlemagne Palestine, Katerine Jebb, Francesco Vezzoli, Stella Schnabel, Belçim Bilgin ve Güher ve Süher Pekinel gibi isimler yer alıyor.

19-05/31/1.jpg

 

Bu yılki festival teması “Hakikat Sonrası Çağda Sanatsal İfade” olarak belirlenen festivalin günümüzde dünyada yaşanan olayların ve bunların sonuçlarının bizleri nasıl etkilediğine ışık tutacak. Ünlü mimar Zaha Hadid’in eserlerinden biri olan MAXXI Müzesi ve Bernini ve Caravaggio eserlerinin yer aldığı Galleria Borghese’de gerçekleşecek olan festivali sanatçılar ve toplum arasında bir köprü oluşturmayı amaçlıyor. Ayrıca İstanbul’un eserleri ve tarihiyle dünyada daha çok tanınmasını da amaç edinen festivali sakın ama sakın kaçırmayın.


Nike Yeni LeBron 17 ile Karşımızda

GQ LOVES | Nike Yeni LeBron 17 ile Karşımızda

Ressamların Gözünden İstanbul Kadınları

DAHASI+ | Ressamların Gözünden İstanbul Kadınları

Ali Alışır’ın Yeni Kitabı ve Seçkileri Bozlu Art Project’te

DAHASI+ | Ali Alışır’ın Yeni Kitabı ve Seçkileri Bozlu Art Project’te

Run The Island Bozcaada'nın Ardından

DAHASI+ | Run The Island Bozcaada'nın Ardından

BROTHERS

ZEVK | BROTHERS

Simetri Ustası: Wes Anderson

GQ LOVES | Simetri Ustası: Wes Anderson

Daha Fazla Göster