IST.FESTIVAL Sanatseverler ile Roma’da Buluşuyor

ISTANBUL’74 tarafından düzenlenen İstanbul Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali 31 Mayıs – 2 Haziran tarihleri arasında Roma’da gerçekleşecek.

31 Mayıs 2019

IST.FESTIVAL Sanatseverler ile Roma’da Buluşuyor

Roma’da bir Türk festivaline hazır mısınız? Yaklaşık 10 yıl önce başlatılan İstanbul Kültür ve Sanat Festivali bu sene yoluna Roma’da devam ediyor. ISTANBUL’74 kurucularının Demet Mütfüoğlu Eşeli ve Alphan Eşeli’nin küratörlüğünde hayata geçecek olan IST.FEST.ROME’a İtalya’nın önemli sanatçıları arasında yer alan Nico Vascellari ve ünlü İtalyan markası Fendi’de destek verecek. Geçtiğimiz yıllarda Zaha Hadid, Tilda Swinton, Harvey Keitel, Kristen Dunst, Terry Gilliam, Courtney Love, George Vidal, Ryan McGinley, Abel Ferrara, Franca Sozzani, Anton Carbijn JR, Serra Yılmaz ve Ferzan Özpetek gibi ünlü isimler katıldığı festival, bu yılda yine iddialı isimlerle karşımızda. Festivalin şu ana kadar açıklanan listesinde Enzo Gucchi, Clemence Poesy, Michele Lamy, Volker Schlöndorff, Arto Lindsat, Ignasi Monreal, Charlemagne Palestine, Katerine Jebb, Francesco Vezzoli, Stella Schnabel, Belçim Bilgin ve Güher ve Süher Pekinel gibi isimler yer alıyor.

19-05/31/1.jpg

 

Bu yılki festival teması “Hakikat Sonrası Çağda Sanatsal İfade” olarak belirlenen festivalin günümüzde dünyada yaşanan olayların ve bunların sonuçlarının bizleri nasıl etkilediğine ışık tutacak. Ünlü mimar Zaha Hadid’in eserlerinden biri olan MAXXI Müzesi ve Bernini ve Caravaggio eserlerinin yer aldığı Galleria Borghese’de gerçekleşecek olan festivali sanatçılar ve toplum arasında bir köprü oluşturmayı amaçlıyor. Ayrıca İstanbul’un eserleri ve tarihiyle dünyada daha çok tanınmasını da amaç edinen festivali sakın ama sakın kaçırmayın.


Daha Rahat Uykuya Geçmenizi Sağlayacak 12 Süper Besin

YEME-İÇME | Daha Rahat Uykuya Geçmenizi Sağlayacak 12 Süper Besin

Yılbaşında Giyebileceğiniz En İyi Kazaklar

GQ LOVES | Yılbaşında Giyebileceğiniz En İyi Kazaklar

Nissan’ın Özel Tasarımlı GT-R50 Modeli ile Tanışın

OTOMOBİL | Nissan’ın Özel Tasarımlı GT-R50 Modeli ile Tanışın

Facebook “İstanbul” Rehberi Yayımladı

DAHASI+ | Facebook “İstanbul” Rehberi Yayımladı

Audi’nin Fütüristik Off-Road Arabası: AI:TRAIL

OTOMOBİL | Audi’nin Fütüristik Off-Road Arabası: AI:TRAIL

Dünyanın En İyi 7 Viski Bardağıyla Tanışın

DAHASI+ | Dünyanın En İyi 7 Viski Bardağıyla Tanışın

Daha Fazla Göster